Кремль спостерігає, як реагує світ на облогу Азовського моря

Росія брутально розтоптала морське міжнародне право. Саме через загарбницькі дії РФ Україна контролює лише ділянки в акваторіях портів Азовського моря, не маючи змоги діяти далеко від берега. Про це в ефірі Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода) заявив директор Українського інституту морського права і безпеки Богдан Устименко.

«Україна практично не контролює Азовське море. Ми оперуємо лише у невеликих ділянках, які є, по суті, акваторіями портів Бердянськ і Маріуполь, – зазначає він. – Держгідрографія  уже кілька років не робить гідрографічних зйомок далеко від берега Азовського моря. Робляться заміри і здійснюється дослідницька діяльність в акваторіях портів, не більше того».

Відомо, що для територіального моря України в Чорному морі і Керченської протоки діють два різні правові режими: протока, за Конвенцією ООН, є міжнародною, і ані Росія, ані Україна не мають права обмежувати транзитний прохід через неї.

«Російська Федерація не має права господарювати у нашому територіальному морі, бо за Конвенцією ООН з морського права територіальне море держави є його суверенною територією», – стверджує Устименко. Він зазначає:

«Росія порушила принцип свободи судноплавства, правила транзитного проходу через міжнародні протоки і навіть гарантії, які вона надала Україні у 2003 році: за договором про спільне використання акваторії Азовського моря і Керченської протоки Росія гарантувала, що українські судна і кораблі, як військові, так і комерційні, будуть безперешкодно проходити протоку і використовувати акваторію. Ми не можемо зараз обмежитися лише судовим процесом: міжнародне морське право містить чимало інструментів, які українська влада за сім років майже не використовувала», – вважає експерт із морського права.

За словами Устименка, Росія взяла в облогу Азовське море “з метою легалізації захопленого у України морського простору і з метою тестування світу на те, як він буде на це реагувати».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *