“Комік став президентом, “ескортниця” отримала орден, а ви такі правильні не отримали ні**я” – у мережі спалахнув скандал щодо нагородження блогерші, яка підтримувала окупацію Криму
В Офісі президента України провели зустріч з українськими інстаграм-блогерами. Серед запрошених до ОП виявилась блогерка Ксюша Манекен, яка раніше неоднозначно висловлювалась щодо російської окупації Криму, а нещодавно отримала відзнаку від ГУР МО “За сприяння військовій розвідці України”. Це виклало критику у мережі.
3 березня кілька відомих українських інстаграм-блогерів поділилися на своїх сторінках фото із зустрічі з радником глави ОП Михайлом Подоляком. Блогери у своїх сторіз розповіли, що обговорювали з Подоляком “питання інформаційної війни та мотивації населення”, пише НВ.
Зокрема в Офісі президента України побували ексучасник Холостяка Микита Добринін, блогери Саша Бо, Олексій Друк (Лесик), Євген Таллер, Анна Притула, Настя Єлісєєва, Олександр Заліско. Останній, до слова, півтора року тому втрапив у скандал через “голодну тусу” — гучну вечірку, влаштовану у День пам’яті жертв Голодоморів.
Та найбільшу критику викликала присутність блогерки Ксюші Манекен (Оксани Волощук). Після зустрічі в ОП вона похвалилася, що отримала від Головного управління розвідки Міноборони відзнаку “За сприяння воєнній розвідці України ІІ ступеня”.
Блогерка виклала у сторіз фото нагороди з підписом глави ГУР МО Кирила Буданова. Згідно з документом, нагороду їй присвоїли ще 13 жовтня 2022 року.
Блогер Євген Таллер, який також був присутній на зустрічі в ОП, у своїх сторіз запевнив, що “вчора нікому з блогерів ніякі нагороди не вручали”.
“Комік став президентом, “ескортниця” отримала орден, а ви такі правильні не отримали ні**я”, — написала Ксюша Манекен, але згодом видалила цю сторіз.
Волощук каже, що подробиці, “як так вийшло” і за що вона отримала нагороду, зможе розповісти тільки після закінчення війни.
Вона наголосила, що показує у соцмережах “лише 5% свого реального життя” і що Інстаграм не відображає, ким вона є і що робить.
“Не важливо, що про тебе говорять інші, не важливо, одягнена ти на фото, або напівоголена, не важливо навіть, якою мовою ти розмовляєш. Важливо бути особистістю, вчитися на власному досвіді, розвиватися, бути вірним собі й робити те, що ти любиш”, — написала блогерка у сторіз російською мовою.
Нагородження блогерки розкритикували зокрема військові та журналісти.
Полковник ЗСУ Анатолій Штефан обурився, що багато блогерів-мільйонників вісім років до початку повномасштабного вторгнення відмежовувалися від війни і виступали з позиції “мизамир” і “це все політика”. Тепер же, нарікає Штефан, багато хто став піаритись на темі війни, бо вона стала актуальною.
“Через рік я бачу, як частина “патріотів” (не всі) зібралися в одному місці й отримали нагороди за свою діяльність. Інста рулить. Мабуть під прикриттям працювали… Бридко і соромно”, — обурився Штефан.
У ГУР згодом підтвердили 24 каналу, що Волощук справді отримала “заохочувальну нагороду”.
У відомстві пояснюють, що завдання від ГУР виконують багато публічних та непублічних людей, які не афішують свою “стратегічно важливу діяльність”.
“Воєнна розвідка, особливо в країні, яка воює, — це специфічна структура, що виконує інколи вкрай специфічні завдання. Зі зрозумілих причин, розвідка не може розкривати всі методи своєї діяльності на широкий загал”, — прокоментували у ГУР.
Там також додали, що, зважаючи на особливості певних завдань, для їхнього виконання структура може залучати людей різних професій та соціального статусу.
“На щастя, різні представники нашого суспільства готові допомагати Україні перемогти у різний спосіб. Як показує нинішня війна — наша розвідка працює ефективно, але водночас не може публікувати усі методи досягнення цієї ефективної роботи”, — додали у відомстві.
Ксюша Манекен (Оксана Волощук) — інфлюенсерка та модель, має понад 414 тисяч підписників в Instagram. В інтерв’ю Раміні Есхакзай у 2020-му році вона зізнавалася, що з 19 до 22 років займалася ескортом.
У своєму Інстаграм блогерка переважно розповідає про своє життя і модельну роботу і часто ділиться відвертими світлинами. Вона неодноразово наголошувала про те, що немає різниці, якою мовою говорити, і вкотре підкреслила це й у сторіз із зустрічі з Подоляком.
“Приємно, коли в тобі бачать особистість, з тобою знайомляться, говорять, щось обговорюють (будь-якою мовою!)”, — написала вона.
У Мережі спливли скриншоти старих сторіз Манекен, в яких вона заявляла, що “не важливо, чий Крим”, і головне, що там “все мирно”. Вона писала, що півострів “дуже покращав” під час окупації, тому, на її думку, “в усьому є плюси та мінуси”.
Манекен незабаром відреагувала на хейт. Спочатку вона написала, що “розуміє біль своїх підписників”.
Після скандалу блогерку внесли у базу Миротворця за “участь у спробах легалізації окупації АР Крим, заперечення російської агресії”, а також “участь в антиукраїнських пропагандистських заходах росії і маніпуляції суспільно значущою інформацією”.