Канада боїться путіна? Країна створює прецедент, як знімати санкції з агресора

Німецький уряд отримав від Канади позитивну відповідь на прохання розблокувати постачання турбіни компанії Siemens для газогону “Північний потік-1” російського “Газпрому”.

Про це повідомляє Reuters.

Обізнані джерела в німецькому уряді підтвердили інформаційному агентству, що Канада вже ухвалила рішення – повернути раші турбіну. Її направлять до Німеччини, а вже вона передасть її “Газпрому”, щоб Оттава не порушувала власні ж санкції.

В московії, коментуючи ситуацію з можливим поверненням турбіни, прямо заявили, що це дозволить збільшити постачання газу Німеччині, яка напередодні визнала неможливість вчасного заповнення своїх підземних сховищ.

Отже, канадський уряд дає задню. І цим створює небезпечний прецедент – із санкцій можна робити винятки. Раша цього й хоче, вона грається з цивілізованим світом, шантажує. Використовує газогін як зброю, видумує тисячі підстав аби залякати Європу. Диктатор путін може бути задоволений – Канада має намір за погодженням з Німеччиною схвалити рішення про виняток з санкційного режиму для постачання турбін для газопроводу Nord Stream, що створить прецедент точкового зняття ембарго на вимогу держави-агресора.

У Києві знають про наміри Канади погодитися на таке точкове зняття з Росії санкційних обмежень і вважає це рішення “необгрунтованим та небезпечним для санкційного режиму”. Чи буде жорстка реакція МЗС України?

Нагадаємо: у середині червня російська компанія “Газпром” заявила, що скорочує поставки природного газу по газогону “Північний потік-1” на 40%. За словами росіян, це відбудеться через “невчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens”.

Насправді, це обман. За бажання, росія могла б збільшити постачання газу до Європи через український газогін. Але вона цього не робить, натомість шантажує світ.

Малюнок Андрія Петренка.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”