В Україні всі будинки хочуть зробити теплими. Рада ухвалила новий закон

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт, який створює умови для комплексної термомодернізації будівель.

Йдеться про суттєве спрощення процесу впровадження енергоефективних заходів у житлових та громадських будівлях та співпраці з Фондом енергоефективності. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов цю новину прокоментував так:

«Завдяки поширенню проєктів термомодернізації Україна зможе швидше досягти енергетичної безпеки та економічного розвитку після перемоги. Термомодернізація існуючих та будівництво нових, сучасних та енергоефективних будівель — це інструменти, які дозволять декарбонізувати національний фонд будівель України. Для цього нам необхідно забезпечувати високий рівень вимог до енергоефективності, робити проєкти з термомодернізації повсюдними, а інструменти державної підтримки — зручнішими. Саме на це спрямований прийнятий законопроєкт».

Документ передбачає:

впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;
запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що дозволить співвласникам багатоповерхівок впроваджувати енергоефективні заходи покроково;
можливість залучення Фонду до відбудови пошкоджених та зруйнованих будівель;
включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації та інше.

Законопроєкт, розроблений Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами, вносить зміни до Законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності» та деякі інші Закони, які регулюють сферу енергетичної ефективності будівель з урахуванням вимог та кращого досвіду країн Європейського Союзу.

Редакція

Редакція “Українського репортера”