“Хто в окопі, хто в ресторані”. У Києві, Полтаві, Запоріжжі та інших містах родичі військових вимагають демобілізації тих, хто служить півтора роки
12 листопада родичі військовослужбовців вийшли на мирну акцію протесту у Києві, Полтаві та Запоріжжі з вимогою демобілізації військових, які на війні понад 18 місяців.
Прохання про надання можливості демобілізуватися військовослужбовцям підтримали понад 25 тисяч українців. Тепер його має розглянути президент.
Такі акції одночасно провели в 19 інших містах України, зокрема в Києві, Харкові та Дніпрі. У Полтаві такий пікет проводять вдруге. Вперше організовували 27 жовтня.
Київ
“У центрі столиці зібралися понад сотня людей, здебільшого жінок: дружин і матерів військовослужбовців, які на фронті від початку повномасштабного вторгнення рф”, – пише “Громадське”.
За словами журналістів, рідні військових збирали підписи для Ставки Верховного Головнокомандувача з вимогою запровадити можливість демобілізації військовослужбовців, які на фронті понад 18 місяців.
“Мені 8-річна донька ставить запитання: “Мамо, а чому мій тато 20 місяців на війні, а тато моїх подружок удома? А коли тато зможе повернутись?” А що я можу сказати?”, – каже киянка Інна.
На мітингу також був присутній військовослужбовець на позивний Грізлі, який втратив обидві ноги внаслідок важкого поранення у червні 2023 року: “Моя позиція полягає в тому, що хлопцям треба відпочивати. І ми дали дуже тривалий час, щоб підготувались інші. Хлопці вже не можуть працювати, є бригади, яких не змінюють постійно, є бригади, яких не відпускають у відпустки”.
Запоріжжя
Під стінами Запорізької облдержадміністрації на мітинг зібрались рідні військовослужбовців, які з перших днів повномасштабного вторгнення боронять Україну, пише Запоріжжя 061.
На мітинг прийшли, в основному, жінки військовослужбовців. Вони тримали плакати “Вимагаємо термінів служби”, “18 місяців служби = демобілізація”, “Сім’ї військових вимагають демобілізацію”, “Військові теж втомлюються”.
Полтава
Про мирну акцію у Полтаві повідомляє Суспільне. Жінки, сестри, матері та діти військових, які вже понад 18 місяців перебувають на фронті, вимагають визначити конкретні терміни служби для воїнів та прийняти законопроєкт про уточнення строків військової служби.
Люди тримають плакати з написами “Прийшов час інших! Дайте шанс відновитись захисникам!”, “Демобілізація: не просто право, а необхідність”, “На одних плечах війну не виграти!”, “Хто в окопі, а хто в ресторані”.
Також у п’ятницю, 27 жовтня, в містах України дружини військових, які воюють понад 1,5 року, провели пікети з вимогою демобілізації.