Гуманітарна допомога все частіше не доїжджає до воїнів: в Україні пропала третина гумдопомоги, яку мали отримати військові частини

Держмитслужба у взаємодії з Міноборони виявили понад три тисячі випадків неотримання гуманітарної допомоги військовими частинами.

Як повідомляють у відомстві,  митники невідкладно пропускають через державний кордон України військову та гуманітарну допомоги та  сприяють якнайшвидшому її одержанню Міністерством оборони України для забезпечення належного рівня національної безпеки, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації.

Крім того, спільно з Міноборони створено механізм контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Він надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень.

Так, протягом 9 місяців 2023 року за результатами спільних заходів Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби і Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин, а також, встановлено більш ніж 3 тисячі випадків не підтвердження її надходження до військових частин.

Щоб припинити подібні порушення митного законодавства та притягнути винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, а також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.

У Держмитниці повідомляють, що вдячні громадським організаціям, волонтерам і міжнародним донорам, котрі допомагають Україні. Водночас там нагадують, що ввезення товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги є порушенням чинного законодавства.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *