Графіки відключень світла для усіх областей України вже існують на папері. У Міненерго роз’яснили ситуацію
Графіки відключень світла для усіх областей України вже існують на папері. Їх запровадять, якщо інфраструктура отримає серйозні пошкодження під час нових ракетних чи дронових атак росіян.
Про це сказала в етері телемарафону заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.
За її словами, наразі енергетики не планують запроваджувати для споживачів жодних обмежень. Однак серйозний виклик для енергосистеми все ж існує.
“Це повторні атаки окупантів на нашу енергосистему. Звичайно, ми їх очікуємо. За даними нашої та світової розвідки, рашисти планують продовжувати атакувати нашу енергосистему”, — сказала вона.
Втім у 2023 році Україна набагато краще підготувалася до зими. Енергетики отримали серйозний досвід минулого року, до того українська армія отримала сучасну ППО.
“Ми сподіваємося, що цього року нам вдасться бути більш готовими до атак і швидше відновлюватися, якщо все ж таки якісь пошкодження будуть. Ми не плануємо блекаутів і відключень, але операторами системи розподілу підготовлено графіки відключень, якщо раптом атаки росіян і пошкодження будуть доволі серйозними”, — підкреслила Гринчук.
На думку директора Центру дослідження енергетики Олександра Харченко, без світла взимку, найімовірніше, опиняться два великі українські міста — Київ та Одеса.
Тривалий блекаут загрожує й іншим українським містам. А саме:
Запоріжжю.
Житомиру.
Кропивницькому.
Кременчуку.
Водночас під максимальним ризиком перебуватимуть і прифронтові українські регіони.
В Укренерго запевняють, що відключень електроенергії у найближчі два місяці в Україні не передбачається. Електроенергії в системі наразі вистачає, але усе може змінитися, якщо ворог вдасться до нових масованих ракетних обстрілів.
Все-таки, необхідно зробити деякі запаси продуктів на випадок блекауту:
консерви (тушковане м’ясо, рибні консерви, овочеві, бобові). Ці продукти можуть стояти довго;
олія різноманітні крупи, макарони;
борошно, цукор, сіль;
чай, кава;
молоко тривалого зберігання (ультрапастеризоване);
сухарі, бублик, крекери, хлібці;
продукти, багаті на вуглеводи: солодке печиво, цукерки, сухофрукти, халва;
мед, згущене молоко;
овочі.
Крім того, варто підготувати мінімальний запас побутової хімії, свічок, сірників, ліхтариків, батарейок та лампочок.