Гостомель – оборонна брама столиці. Мешканці селища згадували пережите, дякували воїнам за героїзм

На початку квітня 2022-го, рік тому, хоробрі українські воїни визволили Київську область від російських загарбників: останні підрозділи ворога були вибиті з Гостомеля, Бучі, Бородянки…

Наша одвічна шана і вдячність захисникам країни! Схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за українську землю. Вони проявили неймовірну відвагу в боях зі скаженими московитами. Вічна їм слава!

Згадуємо зі сльозами на очах ті страшні дні рашистської навали, говорить Ольга Ходацька, мешканка Гостомеля, членкиня Національної спілки журналістів України, яка під час рашистської окупації чимало днів провела в підвалі разом із земляками.

Ось і в Гостомелі 1 квітня  20023 року люди прийшли до Культурно-оздоровчого комплексу, Парку «Щасливий», щоб обмінятися думками про  пережите, поспілкуватися…  А ще й підтримати один одного, привітати, спільно вшанувати пам’ять про загиблих за містечко – усіх тих янголів, які поклали своє життя за Україну, сильну і нездоланну. Спогади-зустрічі було проведено в рамках обласної культурно- мистецької акції «Гостомель – оборонна брама столиці».

Своїми спогадами про тяжкі часи окупації, розстріли та знущання поділилася лікарка Олена Юзвак, яка, вирвавшись із полону в перші дні, мужньо рятувала життя гостомельців…  Також про пережите розповідали Тетяна Скиба, Ольга Ходацька, Андрій Бондаренко. Під час їхніх схвильованих виступів панувала тиша і тільки чулися схлипування… Мешканці Гостомеля, плачучи, згадували окупацію, жахливі дні минулого року…

Нагадаємо, що Гостомель був однією з ключових цілей рашистів на шляху до Києва. Орки нещадно обстрілювали та бомбили селище з повітря, за летовище “Антонов” точилися важкі бої… Українські воїни відважно билися тут за кожний квадратний метр землі, знищуючи варварів з московії.

«Гостомель – оборонна брама столиці», 1 квітня 2023. Фото надано Ольгою Ходацькою.

Редакція “Українського репортера” упродовж 2022 -2023 років розмістила в рамках творчого проєкту “Літопис війни” на сайті низку відеоматеріалів про пережите мешканцями Гостомельської громади. Ми розповідали і про те, що під час рашистської окупації чимало днів провела в підвалі разом із земляками Ольга Ходацька, педагог, членкиня Національної спілки журналістів України. Її історія вражає: «…Стрілянина продовжувалася. З квартири, що над нашим підвалом, орки строчили з кулемета так, що дрижали не тільки стіни, але здавалося, що під нами рухається земля, яка вмить може розколотися і поглинути нас усіх. Ми мовчки молимося. Ніхто не нашіптує молитви, щоб, не дай Боже, не почули рашисти за дверима…»

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”