Гібридна війна. Росія захоплює Азовське море під приводом боротьби з “українським піратством”?

Росія розмістила в Азовському морі і поблизу Керченської протоки “оперативну групу” Чорноморсього флоту для запобігання нібито “піратським діям” з боку України і захисту своїх рибалок. До таких заходів країна-агресор вдалася через ситуацію з риболовецьким судном “Норд”.

25 березня Держприкордонслужба України повідомила про затримання риболовецького сейнера “Норд” під російським прапором в українських водах Азовського моря. Під час перевірки прикордонники виявили, що судно зареєстроване в тимчасово окупованому Росією Криму. Крім того, всі члени команди порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України і мали так звані паспорти громадян РФ, видані у Керчі.

Судно “Норд” відконвоювали в Бердянськ, 30 березня український суд видав ордер на його арешт, а капітану судна Володимиру Горбенку 2 квітня оголосили підозру в кримінальному правопорушенні за статтю 332-1 КК України “порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”. За це йому загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років. Сьогодні, 6 квітня, суд обиратиме йому запобіжний захід.

Повідомляється, що члени екіпажу будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за незаконний перетин кордону з тимчасово окупованою територією, а потім їх, скоріш за все, відпустять до сімей в Керч. Хоча українське правосуддя розглядає екіпаж “Норда” як громадян України, яким незаконно видали паспороти Росії, саме судно під прапором РФ проводило рибний промисел в акваторії Азовського моря на українській території. Тож екіпаж судитимуть і за незаконний рибний промисел.

У відповідь на затримання судна-порушника МЗС Росії заявило, що “Україна уподібнилася сомалійськім піратам”. На тлі цієї ситуації командування Чорноморського флоту ВМФ РФ відрапортувало про готовність боротися з “державним піратством” з боку офіційного Києва.

Тепер військові кораблі і морська авіація Чорноморського флоту РФ забезпечуватимуть “безпеку судноплавства” у північно-східній частині Чорного моря, зокрема в районах Керченської протоки і Тамані, а також в акваторії Азовського моря.

Фото РІА “Новини”

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *