Французька агенція Франс Прес назвала путінських терористів “українськими сепаратистами”

Французька інформаційна агенція AFP почала використовувати російські наративи, зокрема, вторгнення Росії в Україну виставляє як внутрішній конфлікт.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко у Twitter, йдеться у новинах.

Ніколенко назвав французьке видання жертвою російської пропаганди. Зокрема, незаконні збройні формування, які зараз воюють на сході України, видання назвало “українськими сепаратистами”. Так вони виставляють неспровоковану агресію Російської Федерації, представлену під соусом “денацифікації та демілітаризації”, що означає примус держави відмовитися від будь-яких проявів самобутності (адже їх у РФ і називають “нацизмом”) і заперечення права держави на самозахист.

“Воно (видання.-Ред.) кричуще називає російську армію вторгнення “українськими сепаратистами”, представляючи війну Росії проти України як внутрішній конфлікт – Кремль це схвалює. Що далі – “українські сепаратисти” стріляють крилатими ракетами з Каспію?”, – написав речник МЗС.

З Вікіпедії.

Агентство Франс Прес (фр. L’Agence France-Presse або AFP) — французька інформаційна агенція, заснована у 1944 році у Парижі. На сьогоднішній день є одним із найбільших міжнародних постачальників новин (третім після Associated Press та Reuters). До структури AFP входять 200 інформаційних бюро у 150 країнах світу, в яких працює близько 2326 журналістів. Новини агенції транслюються на декількох іноземних мовах.

Попередником AFP була агенція Авас (Agence Havas), яку за часів Другої світової війни перейменували в «Office Français d’Information». У 1944 р. агенція стала називатися «Agence France-Presse».

Станом на 2015 рік генеральним директором AFP є Емануель Хуг. Головний редактор новиннєвого відділу — Мішель Лерідон.

Малюнок Андрія Петренка.

Читайте також: Дружба з путіним: президент Франції Макрон називає українців і московитів “братами”

Редакція

Редакція “Українського репортера”