Британська розвідка: після Лисичанська окупанти можуть переключитися на Донеччину

Після захоплення Лисичанська Луганської області російські війська, ймовірно, намагатимуться встановити контроль над Донеччиною.

Про це повідомила розвідка при міністерстві оборони Великої Британії.

“Це місто (Лисичанськ) було останнім великим населеним пунктом Луганської області під контролем України. Зараз увага росії майже напевно переключиться на захоплення Донецької області, значна частина якої залишається під контролем українських сил”, – ідеться у повідомленні.

Наголошується, що вторгнення росії продовжує руйнувати сільськогосподарський сектор України. Війна призвела до серйозних збоїв у ланцюжках постачання насіння та добрив, від яких залежать українські фермери.

Російська блокада Одеси продовжує серйозно обмежувати експорт збіжжя з України. Через це експорт сільськогосподарської продукції України 2022 року навряд чи становитиме понад 35% від загального обсягу 2021 року, впевнені аналітики.

“Після відступу від Зміїного, аванпоста на Чорному морі росія помилково заявила, що “м’яч тепер на боці України” щодо покращення експорту зерна. Насправді саме втручання росії у сільськогосподарський сектор України продовжує посилювати глобальну продовольчу кризу”, – додали в огляді.

Нагадаємо, що 3 липня Генштаб ЗСУ повідомив, що після важких боїв за Лисичанськ українські військові були змушені відійти із займаних позицій. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що російські окупанти під час наступу переважали вдесятеро, наразі вони закріпилися в місті.

Бої за Лисичанськ почалися 26 лютого. Місто потерпало від нескінчених російських авіаударів, росіяни обстрілювали його касетними снарядами. Пошкоджена велика кількість будинків.

25 червня російські окупанти захопили Сіверськодонецьк на Луганщині, 90% міста зруйнувано.

На фото: виставка спаленої рашистської бронетехніки у Києві.

Фото “Українського репортера”

Редакція

Редакція “Українського репортера”