Експрезидент США Білл Клінтон шкодує, що спонукав Україну відмовитися від ядерної зброї

Експрезидент США Білл Клінтон висловив жаль через свою роль у ядерному роззброєнні України в 1990-х роках, висловивши припущення, що в іншому разі держава-терористка росія могла б не здійснити повномасштабне вторгнення.

Про це він сказав в інтерв’ю ірландському мовнику RTÉ.

Так, колишній президент США під час розмови про мирний процес у Північній Ірландії торкнувся теми повномасштабної війни в Україні.

“Я відчуваю особисту причетність, тому що я змусив їх (Україну) погодитися на відмову від ядерної зброї. І ніхто з них не вірить, що росія пішла б на це (вторгнення), якби Україна все ще мала свою зброю”, – сказав він.

За словами Клінтона, він знав, що путін, на відміну від його попередника Бориса Єльцина, не підтримав би аналог Будапештського меморандуму – документа, який передбачав “безпекові запевнення” для Києва в обмін на відмову від ядерної зброї.

“Вони (українці) боялися віддати її (ядерну зброю), бо думали, що це єдине, що захищало їх від експансіоністської росії. путін, коли побачив нагоду, порушив угоду і спочатку захопив Крим. І я через це почуваюсь жахливо, тому що Україна є дуже важливою країною”, – підкреслив він.

Експрезидент США наголосив, що підтримка України з боку Заходу має залишатися непохитною.

“Я вважаю, що  Європа і Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну. Може настати час, коли український уряд повірить, що зможе досягти мирної угоди, з якою зможе жити, але я не думаю, що решта з нас повинні відмовлятись від підтримки”, – сказав він.

Зазначається, що в січні 1994 року Клінтон підписав тристоронню угоду з тодішніми президентами росії Борисом Єльциним і України Леонідом Кравчуком про ліквідацію арсеналу стратегічної ядерної зброї, яка залишилася на українській території після розпаду СРСР.

У грудні того ж року Сполучені Штати також приєдналися до Будапештського меморандуму, яка передбачала зобов’язання росії поважати територіальну цілісність України.

Нагадаємо, що 25 березня російський диктатор путін заявив про розміщення в білорусі тактичної ядерної зброї та скорого завершення будівництва сховища для нього.

Міністерство оборони США заявило, що немає жодних ознак того, що росія готується застосувати ядерну зброю.

26 березня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що росія взяла білорусь у ядерні заручники. Також Україна закликала білорусь не розміщувати російську ядерну зброю.

У Китаї негативно відреагували на плани росії розмістити тактичну ядерну зброю в білорусі.

Тим часом у білорусі пояснили “доцільність” розміщення ядерної зброї рф.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”