До законопроєкту про мобілізацію подано понад чотири тисячі поправок. На війну підуть корупціонери?

В Україні триває робота над законопроєктом про мобілізацію. Зроблено сотні заяв і подано більш ніж 4 тисячі правок. Коли ми побачимо врешті доопрацьований документ — питання часу, можливо, цей час таки настане у березні.

Тим часом, тема мобілізації залишається однією з найгарячіших у суспільстві. Один із пунктів, котрий викликав шквал обурення — це мобілізація осіб з інвалідністю 3-ї групи, – пише ТСН.

Цю норму обіцяють прибрати й зазначають, що мобілізовувати хворих не будуть, хіба, за власним бажанням. Втім, є але. Усім чоловікам, які мають 2 та 3 групу інвалідності потрібно буде пройти переогляд у війську. Адже були й такі, хто собі просто купували папірці для “білого” квитка. Водночас офіцер Національної гвардії України Сергій Позняк в ефірі телеканалу “Київ 24” роз’яснив нюанси.

“Зараз ми усі знаємо, що мобілізаційний потенціал впав, тому нам треба ці параметри підтягувати. І треба переглянути всіх, хто має 2 та 3 груп інвалідності, на предмет його використання у війську, адже військова служба, вона не завжди пов’язана із безпосередньою участю у бойових діях. Є ще і штабна, фортифікаційна та інструкторська робота, де людина з інвалідністю може бути задіяна”.

Ще одну заяву щодо мобілізації зробив міністр юстиції Денис Малюська. Він зазначив, що законодавство щодо мобілізації необхідно змінювати, й запропонував відправляти на війну у першу чергу корупціонерів. Про це він розповів в інтерв’ю журналістам “РБК-Україна”. За його словами, можна починати з громадян із судимістю, які вже вийшли з в’язниці або ніколи туди не потрапляли, але згідно з законом не можуть бути мобілізовані та не підлягають військовому обліку.

“Це найпростіше й очевидне, що потрібно виправляти. Тут немає питання небезпеки для людей, вони ж ходять вулицями, спілкуються з нами. Чому вони не йдуть в армію і не виконують обов’язок захищати країну, я не розумію. Тим більше, безліч із них хоче це робити. Корупціонерів, мені здається, можна спокійно відправляти воювати. Вони часто патріоти, просто патріотизм своєрідний і вони жадібні. Ну не тільки жадібні, але давайте відверто”.

Глава відомства наголосив, що в Україні десятиліттями культивувалася корупція різною мірою.

“У нас було соцопитування, де більшість визнавали, що давали хабар у вигляді подарунка або гроші лікарям, педагогам, патрульним. Ну, тобто це явище було мегапоширене. Безумовно, це треба викорінювати, але я не розумію, чому корупціонерів не можна відправляти на війну”.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції хоче усунути перешкоди в новому мобілізаційному законопроєкті, щоб ті, хто вже відбув покарання, могли бути мобілізованими. Також відомство хоче, щоб ув’язнені могли мобілізуватися замість відбування покарання: має здійснюватися відбір таких людей, після якого рішення приймав би суд. Тим часом ще одну заяву зробили в міністерстві оборони. Радник Міноборони з рекрутингу Олексій Бежевець наголосив, що чоловікам призовного віку час змиритися, що треба встати і піти захищати країну.

“Крім всього, у нас брак особового складу – це трагедія. І якщо росіян не спинити — вони підуть напролом, підійдуть набагато ближче”.

І це дійсно так, зараз треба на війну і більше людей, і більше зброї.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *