Дмитро Лубінець: немає жодних ознак, що на Іл-76 було так багато людей

Україна наразі не побачила жодних ознак того, що на військовому літаку Іл-76, який розбився в Бєлгородській області рф, перебувала велика кількість військовополонених, про що заявляло Міноборони рф та інші представники країни-агресора.

Про це повідомив уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі марафону новин.

“Ні, невідомо. За моєю інформацією, я не можу сказати ствердно, що там дійсно були військовополонені. По тому аналізу фото і відео, які ми побачили в мережі, якщо б там були тіла − знову ж я не експерт, − але якщо б у росіян були якісь фото чи відео, що там були наші військовополонені, то вони б їх вже використали.

Ми не побачили жодних ознак того, що в літаку була така кількість людей − громадян України, чи не громадян України”.

Лубінець також додав, що бачив у мережі мапи і думки експертів про те, що цей літак приземлився, завантажився чимось іншим і відлітав.

“Тобто у нього був зворотній напрямок польоту від цього аеродрому. В цьому мають розбиратися експерти. На нашу думку, це мають бут міжнародні експерти, які мають чітко сказати, що там відбулося”, − сказав омбудсмен.

Лубінець також закликав людей пам’ятати, що війна продовжується, і що “це був військовий літак і зрозуміло, як повинні діяти наші ЗСУ − робити все, щоб наша держава вистояла і перемогла”.

Нагадаємо, що вдень 24 січня у Бєлгородській області впав військовий літак Іл-76. Джерела УП в Генштабі сверджували, що літак перевозив ракети для ЗРК С-300.

Після падіння російського Іл-76 у Белгородській області РФ низка російських ЗМІ поширили заяви голови комітету Держдуми Росії з оброни Андрія Картаполова про те, що в ньому нібито перебували десятки українських військовополонених, яких везли на обмін; український омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що з’ясовує ситуацію.

В ГУР підтвердили лише, що на 24 січня планувався обмін полоненими.
Через кілька годин після появи інформації про падіння Іл-76 Генштаб ЗСУ оприлюднив заяву, в якій натякнув, що цей літак був військовою ціллю і перевозив боєприпаси для російської армії.

Пізніше Головне управління розвідки МОУ констатувало, що запланований на 24 січня обмін не відбувся, водночас відомство наголосило, що не володіє даними, чи перебували на борту літака, який розбився, українські полонені.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *