Для “Нюрнберга-2.0” щодо росії потрібна згуртованість міжнародної спільноти

Україна має домагатися згуртованості міжнародної спільноти для притягнення керівництва росії до відповідальності в майбутньому судовому процесі «Нюрнберг-2.0».

Про це нагосив колишній в’язень у рф, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, в коментарі Укрінформу під час поїздки до Нью-Йорка, де він разом з іншими колишніми бранцями виступив перед членами Радбезу ООН.

«У міжнародній системі відносин ООН покликана врегульовувати воєнні конфлікти. Ніхто з нас не є таким мрійником, щоб не розуміти, наскільки важко сьогодні примусити країну, яка зневажає міжнародне право – росію, – до миру через міжнародні, дипломатичні механізми. Але ми розуміємо, що маємо використовувати будь-яку можливість, щоб зупинити ворога», – сказав Джелял.

За його словами, навіть якщо сьогодні ООН чи інша міжнародна організація не має механізму вплинути на рф, «то все одно настане час, коли росію буде притягнуто до відповідальності за її злочини».

«На цей результат ми маємо працювати вже сьогодні, аби на майбутньому судовому процесі «Нюрнберг-2.0» була згуртованість міжнародної спільноти», – зазначив він.

Джелял також наголосив на важливості спростовувати брехню москви про нібито дотримання нею всіх міжнародних норм стосовно утримання полонених.

На його думку, окрім російської делегації, решта учасників засідання Радбезу, на якому обговорювалося порушення росією міжнародного гуманітарного права, висловили абсолютну підтримку Україні, навіть Китай. «Усі розуміють, що дуже важливо рятувати наших людей, які нині перебувають у полоні, – додав Джелял. – Хоча й не всім країнам хочеться чути цю незручну правду. Адже коли вони щось таке чують, то мають реагувати. А вони не завжди готові до такої реакції».

Він розповів, що утримувані в російських в’язницях цивільні громадяни України «здебільшого не є носіями якоїсь військової чи державної таємниці».

«Їх просто схопили, приписали їм якісь злочини, яких вони не скоювали, – і знущаються над цими людьми», – зазначив ексбранець.

За його словами, у російських в’язницях утримують понад 60 тисяч наших співгромадян – переважно цивільних осіб.

Щодо місця перебування багатьох немає жодної інформації. Часто їх тримають у якихось підвалах, катують без висунення офіційних звинувачень, зауважив Джелял.

Нагадаємо, що троє колишніх полонених Валерій Горішній, Наріман Джелял та Максим Буткевич розповіли в ООН про свій досвід перебування в російських в’язницях і закликали членів Ради безпеки ООН докласти всіх зусиль для звільнення незаконно утримуваних у рф громадян України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *