Чи погодиться Трамп на пропозиції лідерів Британії та Франції щодо України?
Лідери Британії та Франції проведуть переговори з Трампом. План Великої Британії і Франції щодо миротворчого контингенту в Україні передбачає розгортання до 30 тисяч європейських військ, але він залежить від того, чи вдасться переконати президента США Дональда Трампа погодитися на обмежену військову роль Сполучених Штатів.
Про це пише “Європейська правда” з посиланням на “The Wall Street Journal”.
Згідно з планом, британські та французькі війська разом з військово-морськими і військово-повітряними силами складуть основу так званих сил стримування. Вони не будуть розгорнуті вздовж лінії фронту в Україні, а скоріше матимуть завдання захищати життєво важливу інфраструктуру, міста і порти, в тому числі в Чорному морі. Безпілотники і супутники будуть стежити за лінією фронту, щоб визначити, чи дотримується Росія режиму припинення вогню.
Початкова перевірка готовності Трампа розглянути питання про американські гарантії безпеки для України відбудеться найближчими днями, коли прем’єр-міністр Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон мають провести переговори з президентом США у Білому домі.
Європейський план, що розробляється, не вимагатиме від США розгортання власних військ в Україні, що адміністрація Трампа виключила. Але він буде спрямований на використання американських військових можливостей, яких бракує європейським силам, кажуть джерела видання.
Наприклад, США могли б розмістити системи протиповітряної оборони в сусідніх країнах, які прикривали б частину території України, одночасно надаючи інші системи протиповітряної оборони європейцям, кажуть європейські посадовці.
Американські військово-повітряні сили, що базуються за межами України, можуть бути приведені в готовність на випадок, якщо європейські війська опиняться в небезпеці.
Очікується, що Стармер обговорить цей проєкт з Трампом у четвер, повідомили європейські посадовці, але навряд чи він звернеться з конкретним проханням про американську допомогу.
Макрон, який зустрінеться з Трампом у понеділок, в річницю повномасштабного російського вторгнення у 2022 році, викладе ширші погляди союзників на війну і на те, як можна запевнити Україну.
Утім, головним викликом для європейців може стати прагнення Трампа зміцнити зв’язки з росією і небажання позиціонувати американських військових як потенційного супротивника сил путіна в Україні.
Нагадаємо, що адміністрація Дональда Трампа висунула Києву умови щодо розробки корисних копалин, які зазвичай застосовують до країн, що програли війну. Володимир Зеленський відхилив пропозицію Вашингтона через відсутність чітких гарантій безпеки з боку Штатів.