Чубаров: світ занадто довго шукає механізми, за допомогою яких було б можливо “привести до тями” державу-терориста

Міжнародне співтовариство занадто довго шукає механізми, за допомогою яких було б можливо “привести до тями” державу-терориста.

Про це голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров написав у Фейсбуці. Зокрема, він зазначає:

“Нестерпні 9 років російської окупації Криму зумовлені тим, що міжнародне співтовариство занадто довго шукає механізми, за допомогою яких було б можливо «привести до тями» державу – терориста, яка до того ж є постійним членом Ради Безпеки ООН і володіє потужним ядерним арсеналом.
***
Смішно стверджувати, як це люблять робити кремлівські сидільці, що, мовляв, у 2014 року Крим зробив «свій історичний вибір на користь росії». Незважаючи на те, що в Криму завжди були помітні проросійські настрої (ну як же без них, оскільки після вигнання у 1944 році корінного кримськотатарського народу, москва заселила півострів переселенцями з внутрішніх областей Росії), кількість прихильників російського статусу Криму наприкінці 2013 року серед жителів Криму не перевищувало 30-34%.
****
Пьяную, обоссавшуюся, сучью халявщицу, приволочённую в Крым на штыках российской армии в феврале-марте 2014 года, в течение 9 лет все еще пытаются выдать за «русскую весну». (українською не перекладається)
***
Окупований РФ Крим сьогодні: позасудові страти, насильницькі викрадення та зникнення, політично мотивовані переслідування та утиски, залякування, довільні затримання та арешти, тортури та жорстоке поводження, зокрема з метою домогтися потрібних свідчень, поміщення у психіатричний стаціонар, примусове переміщення/депортація заарештованих з Криму до російської федерації, а також посягання на інші основні свободи, включаючи свободу вираження думок, свободу релігії чи переконань, свободу асоціації та право на мирні збори”.

ТИМ ЧАСОМ. Близько 50 кримських політв’язнів, які нині перебувають у в’язницях, мають проблеми зі здоров’ям, багатьом із них не надається медична допомога. Про це в ефірі “Радіо Культура” повідомила Постійна Представниця Президента України в АРК Таміла Ташева, передає Укрінформ.

«Ненадання медичної допомоги, згідно із Женевською конвенцією, це, фактично, тортури над людьми. У нас ще є близько 50 осіб, у яких поганий стан здоров’я, багатьом не надається медична допомога. Велика частина цих політв’язнів – у поважному віці», – зазначила вона.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”