Чорний дим після масованої атаки накрив Київ. Це нагадувало кадри кінця світу

Через численні влучання та падіння уламків Київ охопили масштабні пожежі, що призвело до різкого погіршення якості атмосферного повітря. Чорний дим практично повністю накрив правий берег Києва, що більше нагадувало кадри кінця світу.

Олександр Штиль, заступник гендиректора ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України, повідомив ТСН про зафіксовані перевищення гранично допустимих рівнів за діоксидом азоту, сірчистим ангідридом та іншими шкідливими речовинами.

«Зараз інформацію уточнюємо, проводимо повторні виміри на тих локаціях, де були зафіксовані перевищення», — зазначив Штиль.

Найбільші перевищення вмісту шкідливих речовин у повітрі зафіксували на вулицях Григоровича-Барського, Щербаківського, Вокзальній, проспекті Берестейському, а також на Нижньому Валу та вулиці Межигірській. На лівому березі столиці ситуація дещо краща, проте і там є незначні перевищення на Дарницькій площі, вулицях Ревуцького, Регенераторній та Кіото.

Олександр Штиль пояснив, що гранично допустимий рівень діоксиду азоту становить 0,2 міліграма на метр кубічний, оксиду вуглецю — 5 міліграмів на метр кубічний, а сірчистого ангідриду — 0,5 міліграма на метр кубічний.

«За отриманими результатами після обстрілу та пожеж, перевищення цих шкідливих речовин зафіксовано у три рази за різними показниками, а деякі — у шість разів. Тобто є значні перевищення. Але зараз спостерігаємо динаміку до зменшення шкідливих речовин в атмосферному повітрі. Після попередніх обстрілів, десь о другій половині дня стан повітря в Києві повертався до норми. Сподіваюсь, так буде і цього разу», — прогнозує Штиль, додаючи, що служби моніторитимуть стан якості повітря до його нормалізації.

Експерт запевняє, що в дронах та ракетах горить лише пальне, а основне задимлення спричинене горінням об’єктів, куди влучили боєприпаси.

«На жаль, горить те, куди потрапили боєприпаси, а це може бути будь-що. Все залежить від об’єктів, де спалахнула пожежа. Відповідно в атмосферне повітря виділятимуться ті чи інші хімічні речовини. Поки нічого критичного у повітря Києва не потрапляло», — зазначив Штиль.

Задимлення від пожеж є найбільш шкідливим для дітей, людей літнього віку та осіб із хронічними захворюваннями органів дихання. Їм рекомендується носити захисні маски та утриматися від прогулянок на вулиці, поки ситуація з повітрям не покращиться.

«Здорові люди можуть відчувати короткочасний дискомфорт, першіння у горлі та утруднене дихання, але без серйозної загрози для здоров’я», — пояснює Олександр Штиль.

Цікаво, що вже до 12:30 значних перевищень забруднення повітря у Києві не фіксували, за винятком центру та Деміївської площі біля Центрального автовокзалу, де ці показники традиційно високі через інтенсивний рух транспорту.

Але на Борщагівці та Святошино ще було помітне сильне задимлення від пожежі у гаражах, які знаходяться вздовж залізничних колій. Чорний дим накриває Борщагівку та простягається у бік НАУ. У повітрі відчутний запах гару та важко дихати.

Еколог Олександр Соколенко пояснив, що суха та сонячна погода, яка встановилася в Києві на найближчі три дні, сприяє зависанню шкідливих речовин у повітрі. Через відсутність вітру вони повільніше виходять за межі міста, концентруючись над столицею.

«Якщо за такої погоди відбуваються повітряні атаки росії, то для якості повітря це дуже погано. Якби Київ був під дією циклону і стояла вітряна або дощова погода, тоді стан повітря був би кращим», — зазначив еколог.

Соколенко додав, що у найближчі три доби, якщо обстріли повторяться, рівень забруднення повітря може знову підвищитися. Щодо хімічного складу, який піднявся в повітря, експерт вважає, що достовірної інформації наразі немає, оскільки ворог атакує не лише цивільні, але й промислові та, ймовірно, військові об’єкти.

«Очевидно, що для здоров’я громадян нічого хорошого у цьому немає», — підкреслив Олександр Соколенко.

Фото ТСН

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

десять − сім =