Анналена Бербок закликає реформувати міжнародне право, щоб покарати росію за війну

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала реформувати міжнародне право, або притягнути росію до відповідальності через війну, розв’язану проти України.

Про це повідомляє Tagesschau.

Як зазначає видання, дипломатка хоче подати до суду на росію за війну в Україні, через що закликає до реформи міжнародного права. Бербок стверджує, що це допоможе покарати винних в агресивній війні, зокрема й президента росії путіна.

“Ніхто не може вести агресивну війну у XXI столітті й залишатися безкарним”, — заявила Бербок перед своєю поїздкою в Нью-Йорк.

Очікується, що в Нью-Йорку вона візьме участь у церемонії ООН з нагоди 25-ї річниці заснування Міжнародного кримінального суду. Також дипломатка виступить під час засідання Ради Безпеки ООН і зустрінеться із президентом Всесвітнього єврейського конгресу Рональдом Лаудером.

“В очах злочинців Міжнародний кримінальний суд уже є гострим мечем. В очах постраждалих він — надія на те, що їхні страждання не залишаться безкарними. Тому прогалина у правоохоронній діяльності є особливо болючою”, – сказала міністерка.

За її словами, наявні перешкоди для судового переслідування є занадто високими.

“У випадку злочинів агресії проти найціннішого активу, який у нас є: нашого миру, перешкоди для судового переслідування, все ще занадто високі. Міжнародне право має отримати подальший розвиток, щоб віддати належне реаліям 21 століття”, — підкреслила Бербок.

У січні 2023 під час візиту до штаб-квартири суду в Гаазі Бербок уже пропонувала змінити правову основу — Римський статут — таким чином, щоб агресивна війна також могла піддаватись переслідуванням без обмежень.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *