З’явилися нові деталі у справі про вибухи на російських газогонах “Північний потік” (+відео)

Є нові деталі у справі про вибухи на російських газогонах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”.

Як розповідав “Український репортер”,  вимірювальні станції в Швеції та Данії зареєстрували два сильні підводні вибухи в Балтійському морі.

Фахівці з країн ЄС твердо впевнені, що труби зазнали навмисного нападу, тому попереджено про «рішучу та єдину відповідь» терористам.

Тим часом московія заперечує свою причетність. Посольство США в Москві закликало всіх своїх громадян залишити росію.

Стало відомо, що кілька тижнів тому ЦРУ попередило: труби можуть бути атаковані. Було надіслано «стратегічне попередження» європейським союзникам, включаючи Німеччину, повідомляє Der Spiegel. Однак це попередження не було конкретним, не вказувало час чи місце нападу, зазначає New York Times.

Проте серйозні підозри все ж вказують на Кремль: європейські офіційні особи повідомили Washington Post: «Ніхто не думає, що це щось інше, окрім російського нападу». Але союзники поки що не мають достатньо вагомих доказів, щоб публічно звинуватити Москву, пише Daily mail.

У московитів, безумовно, є можливості для такої атаки. Вонин мають найбільший у світі флот підводних човнів-шпигунів, включаючи «Бєлгород» — атомний підводний човен, призначений для нападу на підводну інфраструктуру. У них є і підводні безпілотники.

Щодо мотиву, то вибухи сталися того ж дня, коли Польща, Норвегія та Данія відкрили нову трубу, прокладену дном Балтійського моря. Напад на гозогін може бути попередженням Європі про те, що її інфраструктура є вразливою.

Ще один мотив диверсантів: налякати ринки та підвищити витрати для Європи саме тоді, коли країни опинилися на вершині енергетичної кризи.

Зрештою, це відбувається на фоні поразок путінської армії в Україні.

Німецькі спецслужби припускають, що три труби газогонів “Північний потік-1” та “Північний потік-2” в Балтійському морі можуть стати назавжди непридатними для використання після ймовірних актів диверсії.

Про це повідомило німецьке видання Tagesspiegel з посиланням на джерела в урядових колах. Стверджується, якщо трубопроводи швидко не відремонтувати, велика кількість солоної води потрапить усередину та роз’їсть їх. Оскільки пошкодження труб дуже великі, у них може потрапити надзвичайно велика кількість води.

Як і Європейська комісія, органи безпеки Німеччини та федеральна розвідувальна служба BND припускають акт диверсії. Припускають, що за цим стоїть Росія, але мотив залишається незрозумілим.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”