“Він вам не Дімон”

Марші проти корупції, які прокотилися по Росії в неділю, 26 березня, проходили під гаслами “Він вам не Дімон“. Це назва однойменного розслідування Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про захмарні статки і шикарне життя прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.

Тепер вся Росія знає про розкішні вілли і яхти голови уряду, оформлені на різних підставних осіб і некомерційні фонди. “Український репортер” нагадує, що ж встиг заробити за свою кар’єру лідер “Єдиної Росії” Дмитро Медведєв.

Резиденція в Плєсє

На схованій за шестиметровим парканом ділянці площею 80 га (3 території Кремля) на березі Волги розташовані приватна пристань, лижний схил, три гелікоптерні майданчики, кілька будинків, у тому числі реконструйована садиба 18-го століття, готель та інші обєкти, в тому числі дошка для гігантських шахів і будиночок для качок.

Вартість такого обєкта – 25-30 млрд рублів. Оплатили шикарну резиденцію лідеру списку “Єдиної Росії” газові магнати з компанії “Новатек”, гроші перерахували як “благодійність” фонду “Дар” (згодом садибу передали фонду “Градислава”).

Будинки на Рубльовці

Садиба площею 3000 кв. м, гостьовий будинок на 750 кв. м, а також баня, розташовані на 4 га у селищі Знаменське на елітній Рубльовці, що під Москвою. Вартість цього об’єкта, за даними Фонду боротьби з корупцією, – 5 млрд рублів. Цей будинок некомерційному фонду “Соцгоспроект”, підконтрольному Медведєву, подарував олігарх Алішер Усманов.

Ще один будинок Медведєва на Рубльовці розташований у Маслово. Його площа – майже 2500 кв. м. Також є гелікоптерний майданчик, три гостьові будинки і спорткомплекс. Нагадаємо, що на Рубльовці – найдорожча земля в Росії. Площа ділянки у Маслово – 20 га. Через дочірні структури належить фонду “Дар”.

Садиба в селищі Мансурово

Це село – рідна земля предків Дмитра Медведєва. Там мешкав його дід і зростав його батько. У Мансурово збудували будинок площею 1500 кв м, гостьовий будинок, два гелікоптерні майданчики.

У селі на місці будинку діда Медведєва збудували капличку, яку освятили у день 45-річчя Медведєва в 2010 році, коли він був президентом. Загальна площа садиби – 240000 кв. м. Поруч розташований мєдвєдєвський агрокомплекс “Мансурово”: 27 000 га землі, 3170 голів ВРХ, 55000 свиней і кінний завод. Власник – фонд “Дар”.

Резиденція в Сочі

На кавказькому хребті Псехако поруч з Красною поляною знаходиться резиденція площею 4000 кв. м. Лише один СПА-комплекс займає 1000 кв. м. Сочинська вілла коштує 2,6 млрд рублів і “належить”недержавному Фонду підтримки олімпійських видів спорту.

Виноградники у Краснодарському краї та Тоскані

В Анапі, у селищі Варваровка, площа виноградників, які належать структурам Медведєва, становить 100 га. Щойно Дмитро Анатолійович захопився цим бізнесом – він пролобіював пільги для виноробної галузі. Власник – фонд “Соцгоспроект”.

Також у Медведєва є виноградники і садиба в Тоскані, Італія. Ділянка в 100 га і вілла 17 століття на 30 кімнат коштували лише $10 млн.

Садиба у Санкт-Петербурзі

Садиба графа Кушелева-Безбородька на набережній Кутузова збудована у 18 ст. Зараз вона перероблена під житловий будинок на 29 квартир, одна з них має ліфт для автомобіля, тобто машину можна… підняти до вітальні! За даними Фонду Навльного, 6 квартир площею 1600 кв. м коштують…. 1 млрд рублів! Водночас до реконструкції в 2009 році будинок придбали за 740 млн. Власник – фонд “Дар”.

Дві яхти

Обидві яхти, ціною $16 млн, були помічені в резиденції в Плєсє. На одній з них Дмитро Медведєв дивився салют під час свята “Багряні вітрила” у Петербурзі. Обидва судна називаються “Фотінія”. Це церковне ім’я для Світлани – так звуть дружину Медведєва.

Повне розслідування про статки і оборудки другої людини в Росії можна подивитися тут

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *