Василь Сліпак став Героєм України

Українському оперному співаку, волонтеру, учаснику Революції Гідності та війни на Донбасі Василю Сліпаку посмертно присвоєно звання Герой України.

Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко.

“За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” Сліпаку Василю Ярославовичу — учаснику антитерористичної операції (посмертно)”. – сказано в указі голови держави.

“Василь Сліпак був солістом у Паризькій національній опері. Він був активним учасником Помаранчевої революції, з початком Революції Гідності очолив волонтерський рух і координував у Франції громадські акції, спрямовані на підтримку України. З 2015 року воював на Донбасі”, – нагадає прес-служба президента.

Як повідомляють бойові побратими Василя, на фронті він був кулеметником. Василь Сліпак з позивним “Міф” загинув 29 червня 2016 року від кулі снайпера поблизу Луганського Бахмутського району Донецької області.

Народився Василь у місті Львові 20 грудня 1974 року. Все його життя було пов’язано зі співом. Вихованець Львівської хорової капели “Дударик”, він закінчив Львівську консерваторію (Музична академія ім. М. Лисенка), переїхав за кордон і став солістом Паризької опери. Він 19 років прожив у Франції, де зробив блискучу кар’єру, однак повернувся на Батьківщину з початком Революції Гідності.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *