У Києві виділяють11 мільйонів на оновлення системи оповіщення

Цьогоріч з бюджету Києва виділено 11 мільйонів гривень на початок оновлення системи оповіщення містян у випадку надзвичайної ситуації. Таким чином, Київ перейде від аналогової моделі оповіщення до цифрової, що більш релевантно з погляду вимог часу і технологій, запевняє влада.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Минулого року міські спеціалісти розробили концепт та відповідний проект нової системи. Запроектовано нову систему оповіщення, аналогів якої в Україні немає. За аналоги були взяті системи, що працюють у містах Польщі, у Нідерландах, Німеччині, Сполучених Штатах Америки.

«В умовах ризику подальшої зовнішньої агресії та небезпеки зовнішнього конфлікту ми змушені діяти рішуче для захисту Києва та його мешканців. У першу чергу, йдеться про те, щоб усі ланки цивільного захисту міста працювали швидко і дієво. Система оповіщення – гарантія чіткої координації дій у випадку надзвичайної події з урахуванням масштабу та причини. На жаль, деякі елементи системи оповіщення, попри їхній робочий стан, не модернізувались десятки років. Нова система оповіщення включатиме ширший перелік каналів комунікації, можливість диференційованих сигналів для різних територій та груп населення, залежно від загрози», – сказав Петро Пантелеєв.

За останні сім років міські рятувальні служби перевірили понад 11 тисяч підвалів, які могли бути потенційними укриттями. Якщо ще кілька років тому було 1,5 тисячі придатних укриттів, то зараз – 4,5 тисячі.

Тим часом столична влада запевняє, що у разі нападу російських військ на Київ людям буде де сховатися, що з бомбосховищами все гаразд. Насправді картина з укриттями не є такою гарною, як стверджує мер міста Віталій Кличко. Подивіться на цю тему відео “Українського репортера”:

Загалом на сьогодні до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ, які розташовані на об’єктах критичної інфраструктури і призначені для захисту працюючої зміни та майже 4500 споруд подвійного використання (355 підземних паркінгів, 256 підземних переходів та 47 заглиблених станцій Київського метрополітену, а також 3741 підвал та напівпідвал).

На фото: бомбосховище на розі Володимирської та Софійської.

Фото “Українського репортера”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *