Путінські “ввічливі люди” вже прибули до Казахстану (+відео)

Російські військовики увійшли на територію Казахстану. Кремль пояснює інтервенцію проханням казахської влади до Організації договору колективної безпеки (ОДКБ), яку неофіційно називають “російським НАТО”, про військову допомогу.

“Від РФ до складу колективних миротворчих сил ОДКБ увійшли підрозділи та військові частини Повітряно-десантних військ. Наразі літаки військово-транспортної авіації ВК Росії здійснюють перекидання на територію Республіки Казахстан російської частини миротворчого контингенту. Перші підрозділи з його складу вже приступили до виконання поставлених задач”, – йдеться у заяві ОДКБ.

До російських “ввічливих людей” приєдналися й “друзі Путіна” – направляють своїх військових у Казахстан будуть також Білорусь, Вірменія, Киргизстан і Таджикистан.

В Казахстані під час протестів постраждало понад тисячу осіб.

Нагадаємо: в Казахстані з 2 січня спалахнули потужні акції протесту, люди вийшли на вулиці з вимогами знизити ціни на газ. Злякавшись всенародного бунту, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня відправив уряд у відставку. Економічні вимоги протестувальників почали переростати в політичні.

Бунти в Казахстані називають “газовими” протестами, тривають з 2 січня. Вони розпочалися у місті Жанаозені Мангістауської області після космічного стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. З нового року його вартість на місцевих автозаправках збільшилася більше ніж удвічі: з 50-60 тенге за літр (близько $0,13) – до 120 тенге за літр ($0,27).

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *