Апеляційний суд не зміг розглянути справу “Бучі”
Апеляційний суд Києва сьогодні, 28 січня не зміг провести засідання у справі ветерана АТО Владислава Грищенка (“Бучі”), оскільки суддівська колегія не змогла зібратися у повному складі. Розгляд апеляційної скарги адвокатів перенесено.
“Буча” став відомий широкій громадськості 12 грудня 2019-го. В МВС було проведено екстрений брифінг щодо затримання осіб, яких підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. На брифінг прибули президент Володимир Зеленський, генпрокурор Руслан Рябошапка, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
Суспільству розповіли, що вбивство журналіста Павла Шеремета розкрито. Затримано групу: лідера гурту Riffmaster, сержанта Сил спеціальних операцій Андрія Антоненка, дитячу лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко і медсестру військового батальйону, волонтерку Яну Дугарь. Серед фігурантів справи назвали також «Пуму» (Інну Грищенко) і «Бучу».
Читайте матеріал
Утім, подружжю Грищенків ніхто ніякої підозри щодо вбивства Шеремета не пред’являв. Однак в багатьох ЗМІ їхні прізвища відразу ж після брифінгу стали фігурувати в контексті підозрюваних. Якщо “нагорі” сказали про “причетність”, то й покотилося страшне колесо облудних звинувачень на різних інформресурсах.
Сьогодні “Буча” проходить як свідок у “справі Шеремета”. А затримали його після події в місті Косів Івано-Франківської області. За версією слідства, 13 липня 2018 року в Косові «Пума» і «Буча» нібито здійснили невдалий замах.
Начебто на приватному домоволодінні підприємця Михайла Чекурака під автомобіль “Range Rover” було закладено вибухівку, однак вона не спрацювала. «Пума» і «Буча» називають це обвинувачення сфальшованим і винними себе не визнають.
Раніше в суді «Буча» зробив сенсаційну заяву, що за гратами правоохоронці запропонували йому узяти “одну зі справ на себе” (йдеться про декілька кримінальних інцидентів на території країни), пообіцявши навзаєм звільнити дружину з-під арешту.
Зокрема, одна із справ стосувалася вбивства журналіста Павла Шеремета. Однак Владислав не погодився на цю пропозицію.
Сьогодні адвокат Владислава Грищенка Віталій Ковальчук розповів “Українському репортерові”, що упродовж кількох місяців з його підопічним було проведено лише одну слідчу дію у косівській справі – у нього узяли зразки ДНК. Було проведено також один допит Грищенка у “справі Шеремета” (адвокат підтвердив, що Владислав є лише свідком).
Захисник подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Печерського суду щодо перебування Грищенка під вартою. Він вважає цей вердикт необгрунтованим, говорить, що наполягає на будь-якому іншому запобіжному заході, не пов’язаному із триманням в ізоляторі. Наприклад, на домашньому арешті.
Між іншим. 23 січня суддівська колегія під головуванням Валерія Лашевича частково задовольнила скаргу адвокатів, обравши Інні Грищенко (“Пумі”) більш м’який запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт.
На фронті «Буча» спочатку був добровольцем у «Правому Секторі». Потім воював, як контрактник, у 95-й бригаді Збройних сил України.
Підтримати Владислава сьогодні прийшов до суду його бойовий побратим Ростислав Черненко. Він говорить, що “Буча” – надзвичайно сміливий воїн, він не знає таких слів, як “крок назад”. Цей чоловік також не з тих, хто здатен обмовити своїх товаришів. Повернувшись з доріг війни Владислав, за словами Черненка, допоміг багатьом людям, бо він – безвідмовний… Сам “Буча” називає себе “адекватним солдатом Української армії”.
Фото на головній: “Буча”.
Фото з відкритих джерел