Захоплення Донбасу дасть світові небезпечний сигнал, що Захід слабкий, а агресія залишається без покарання

Українці хоробро чинять опір ворогу, але зазнають страшних втрат та поволі втрачають позиції. Вони здатні робити лише від 5 до 6 тис. артилерійських пострілів на день, тоді як росіяни роблять по 50 тис. пострілів на добу. В українців закінчуються боєприпаси до їхньої старої радянської артилерії і у них не вистачає західних боєприпасів, щоби покрити нестачу.

Про це пише у The Washington Post оглядач видання Макс Бут: Мені пригадується стара приказка: «Шукав цвях – загубив черевик; шукав черевик – загубив коня; шукав коня – і сам зник; шукали наїзника – програли битву; програли битву – втратили королівство. І все через загублений цвях». Ми не можемо дозволити Україні втратити Донбас через брак артилерійських снарядів.

Якщо російський диктатор путін захопить цей регіон, після того як він уже забезпечив сухопутний коридор від Криму до російського кордону, він отримає контроль над приблизно четвертою частиною України, включно з її промисловим центром та більшу частину її узбережжя Чорного моря. Українська економіка вже перебуває у жахливому стані, а за попередніми оцінками, цього року вона скоротиться на 45%. Тоді путін зможе тиснути на Україну ще сильніше, готуючи останній наступ, щоби покінчити з нею.

Навіть обмежена перемога росії дасть світові небезпечний сигнал, що Захід слабкий, а агресія залишається без покарання. Зараз ми повинні надати Україні набагато більше допомоги, щоби запобігти втраті Донбасу та дати можливість здійснити контрнаступ і повернути територію, яка вже окупована, але ще не укріплена окупантами.

Найбільш очевидною є потреба України у більшій кількості артилерійських стволів і снарядів. Адміністрація Байдена вже надала 108 155-мм гаубиць M777 і понад 220 тис. артилерійських снарядів. Зовсім недавно вона пообіцяла відправити чотири високомобільні артилерійські ракетні системи (Himars) і боєприпаси з максимальною дальністю дії приблизно 45 миль (72,4 км). Цього зовсім недостатньо, 220 тис. набоїв не вистачить навіть на п’ять днів, за нинішніх темпів використання.

Редакція

Редакція “Українського репортера”