Нові подробиці появи в Броварах карти без Криму і Донбасу

З`явилися нові подробиці “сепаратистського скандалу” в Броварах. “Український репортер” інформував про те, що в Броварах напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, вивісили на центральній міській сцені банер із зображенням карти України без Криму і частини Донецької і Луганської областей.

Екс-начальниця відділу культури Броварської міськради Інна Савченко повідомила, що позичила цей “продукт” у колег із Черкаської області. Проте “Українському репортеру” стали відомі інші обставини появи одіозного стенда у Броварах. І назвала їх одна і та ж особа — Інна Савченко у своїй пояснювальній записці на ім`я голови комісії з розслідування інциденту з картою України Костянтина Кузнєцова, який працює керуючим справами Броварського міськвиконкому.

Службовим розслідуванням появи на центральній площі в Броварах “обрізаної” карти України зацікавився депутат Броварської міськради, громадський активіст Олег Шевчук.  Він звернувся до мера міста Ігоря Сапожка із депутатським запитом надати йому матеріали цього розслідування. Броварський міський голова надав депутату 24 сторінки справи Інни Савченко без зволікань. Деякими матеріалами Олег Шевчук і поділився з авторкою цих рядків.

Насамперед ідеться про згадувану вже пояснювальну записку екс-начальниці Броварського відділу культури. В ній Інна Савченко нічого не пише про черкащан, а зазначає ось що (цитуємо дослівно):

“08.08.17 р. до нас прийшли проектанти, які нам розробляли проект на світлицю Шевченка та предпроект на МКЦ Прометей, а саме працівник “РБС”, звати Юля (більше про неї нічого не знаю). Вона почула, що нам потрібно розробити банер і запропонувала свої послуги, запитавши, що саме ми хотіли бачити на картинці. На що я відповіла: ”Хотілося якийсь авангард, щось сучасне, дитяче і молодіжне, але обов`язково українська тематика”. Через два дні Юля переслала мені по вайберу малюнок, на якому була синя велика хмара на голубому фоні. Порадившись зі своїми колегами (наведено конкретні прізвища), ми вирішили, що дуже темне, і попросили змінити кольори. Через годину нам прислали вже в жовтому кольорі. (Нам з колегами здалося, що це хмаринка, пляма, якесь озеро – кожен з колег висловлював свою думку)”.

Крім того, кореспондентці “Українського репортера” було надано договір, укладений відділом культури Броварської міської ради з ТОВ “Л-Формат” на виготовлення продукції (дане товариство є друкарнею). А ось із таємничим “РБС” ніякого договору немає. Хоча, за словами депутата міськради броварчанина Олега Шевчука, ця фірма виконує замовлення для відділу житлово-комунального господарства та відділу культури Броварської міськради, директором її є Олександр Назаренко, офіс “РБС” знаходиться в Броварах на вулиці Грушевського, а займається компанія встановленням газових, водо- та теплолічильників. Її засновники й керівники приїхали до Броварів два роки тому з Кіровоградської області.

В Інтернеті і справді є відомості про ТОВ “Виробничо-будівельна фірма “РБС”, яка зареєстрована за київською адресою. Директор товариства Олександр Олександрович Назаренко, а засновник — Тетяна Іванівна Назаренко, яка й справді має реєстрацію в Кіровоградській області. А займається “РБС” будівництвом житлових і нежитлових приміщень.

Щоправда, в мережі Інтернет є відомості про те, що фірма має офіс у Броварах та встановлює лічильники й укладає договір із замовником на виконання електромонтажних робіт з поточного ремонту освітлення. І нічого не сказано про те, що компанія може виконувати якісь творчі замовлення, та ще й до того ж розробляти авангардний дизайн, про який пише у пояснювальній записці Інна Савченко.

Яким чином будівельна компанія раптом стала ще й займатися художнім оформленням і чи взагалі вона причетна до появи в Броварах карти України без Криму, Донецької та Луганської областей (можливо, це така ж вигадка, як і черкаські колеги Інни Савченко), з’ясує, сподіваємося, слідство.

Алла ТОПЧІЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *