Прихильники незалежності Каталонії перемогли на місцевих виборах

Партії, які підтримують незалежність Каталонії, забезпечили собі абсолютну більшість у регіональному парламенті за підсумками підрахунку 90% голосів. До речі, вибори відбулися за рекордної явки – 81,94%.

Нагадаємо, парламент Каталонії складається з 135 депутатів, тобто для більшості необхідно мінімум 68 місць.

Центристська партія “Громадяни”, яка підтримує єдність з Іспанією, завоювала 37 мандатів (25,4% голосів), партія “Разом за Каталонію” колишнього голови місцевого уряду Карлеса Пучдемона – 34 мандати (21% голосів).

Ще 32 мандати може отримати партія “Ліві республіканці Каталонії”, лідер якої очікує суду в тюрмі Мадрида, а вкрай ліва партія “Кандидатура народної єдності” може набрати чотири мандати.

Каталонці голосували на регіональних виборах вже втретє за останні п’ять років. Голосування призначили після референдуму про незалежність.

Таким чином, місцеві вибори не дозволили Каталонії вийти з політичної кризи, рух за відокремлення від Іспанії триватиме.

Як повідомляв “Український репортер”, 1 жовтня в Каталонії, попри заборону Конституційного суду, відбувся референдум щодо незалежності від Іспанії. Більшість з тих, хто проголосував, висловилися за відокремлення.

Україна назвала цей “референдум” нелегітимнимЄвропейська комісія також заявила про свою підтримку позиції іспанського уряду. Результати референдуму ЄС не визнає, оскільки голосування не відповідало іспанському законодавству та Конституції. В Єврокомісії попередили, що Каталонія опиниться за межами ЄС, якщо вийде зі складу Іспанії.

Конституційний суд Іспанії 31 жовтня скасував декларацію про незалежність Каталонії. Також державний прокурор Іспанії відкрив справу проти каталонських лідерів за звинуваченням у підбурюванні до сепаратизму. Прем’єр-міністр регіонального уряду Карлес Пучдемон і ще п’ятеро міністрів залишили Барселону і шукають притулку від судового переслідування в Бельгії.

Сенат Іспанії застосував статтю 155 Конституції країни, яка позбавила регіон автономії й усунула уряд на тій підставі, що Каталонія ставить під загрозу територіальну цілісність Іспанії. Це означає формування нового уряду і представницького органу регіону. Відновлення автономії можливе впродовж шести місяців під наглядом Мадрида і контролем федеральних силових структур.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *