Посол України в Німеччині бойкотує виставку, яка є образливою для нашого народу

Цієї п’ятниці, 18 червня, у Берліні президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр відкриє виставку “Виміри злочину. Радянські військовополонені у Другій світовій війні”. Посол України в Німеччині Андрій Мельник бойкотує цю експозицію з нагоди 80-ї річниці нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз. Причина у тому, що вона відбувається у музеї, у назві якого міститься згадка лише про Росію – у Німецько-російському музеї “Берлін-Карлсгорст”.

Це “образливо з точки зору українців, дуже плачевно і водночас дивно”, написав посол у листі до директора музею, повідомляє Deutsche Welle.

“Посол критикує той факт, що постійно діюча виставка в музеї присвячена війні між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом (СРСР), однак музей досі згадує у своїй назві лише Росію, а не всі інші радянські республіки, такі як Україна та Білорусь, які зазнали мільйонів жертв у Другій світовій війні. “Таким чином, СРСР де-факто прирівнюється до Росії, що є викривленням історії, яке слід жорстко відкинути”, – пише Мельник.

“Дійсно небезпечно, особливо для майбутнього німецько-українського примирення, те, що це навмисне російське переосмислення історії продовжує знаходити широке політичне та соціальне відлуння у Федеративній Республіці”, – додав український посол.

Німецько-російський музей “Берлін-Карлсгорст” розташований у будівлі, в якій головнокомандуючі Вермахту підписали безумовну капітуляцію представникам Радянського Союзу, США, Великобританії та Франції в ніч з 8 на 9 травня 1945 року. Цим закінчилася Друга світова війна в Європі. 22 червня виповнюється 80 років з дня нападу Німеччини на Радянський Союз. З цієї нагоди в музеї відкривається виставка “Масштаби злочину. Радянські військовополонені у Другій світовій війні”.

Історики оцінюють кількість жертв Другої світової війни на території колишнього Радянського Союзу приблизно у 27 мільйонів. За даними Києва, між 1939 і 1945 роками було вбито від восьми до десяти мільйонів жителів теперішньої України”.

Тим часом, у канцелярії президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра відкинули різку критику посла України Андрія Мельника щодо пам’ятного заходу з нагоди 80-річчя нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз у Другій світовій війні.

Як повідомила в середу, 16 червня, президентська канцелярія, рішення українського посла не брати участь у заході разом зі Штайнмаєром викликає жаль та суперечить переконанню президента, “що пам’ять про цю війну повинна мати об’єднуючий ефект, понад усіма розбіжностями і конфліктами”.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *