Польські націоналісти знищили під Перемишлем пам’ятник воїнам УПА (+фото)

Представники польських націоналістичних організацій 26 квітня знищили на цвинтарі селища Грушовичі поблизу Перемишля надгробний пам’ятник воїнам УПА. Акція відбулася за згодою війта гміни Стубно Януша Слабіцького, поліція не втручалася.

Організатори провокації заявили, що їх метою є відзначення 70-ї річниці операції “Вісла”, тобто депортації 140 тисяч етнічних українців з південно-східної Польщі до України.

Водночас війт гміни Стубно заявив, що пам’ятник усунули в рамках громадської ініціативи. Мовляв, він був нестабільний, себто небезпечний для людей, а також псував естетичний вигляд кладовища.

У відповідь на провокацію Об’єднання українців у Польщі (ОУП) ухвалило заяву: “26 квітня сталася чергова антиукраїнська провокація у Підкарпатському воєводстві – розбір залишків українського місця пам’яті в селі Грушовичі, гміна Стубно.

Два роки тому це місце пам’яті було зруйновано невідомими вандалами, а нинішня акція здійснена “групою активістів”, в якій участь взяв війт зміни Стубно, а патронат взяла на себе політична партія “Національний рух”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *