Коронація Чарльза ІІІ: цікаві факти про короля Великої Британії

У суботу, 6 травня, у Лондоні відбудеться коронація короля Великої Британії Чарльза ІІІ та його дружини Камілли. Чарльз, як спадкоємець престолу, чекав нового титулу найбільше: він найдовше був принцом Уельським, носячи цей титул з 1958 року до смерті своєї матері королеви Єлизавети ІІ восени 2022 року.

За традицією, церемонія відбудеться у Вестмінстерському абатстві о 13:00 за Києвом. Подивитися пряму трансляцію коронації можна буде на офіційному каналі королівської родини на YouTube.

Офіційно новим королем Чарльз стане тоді, коли візьме в руки скіпетр і герб. Водночас його дружина Камілла отримає титул королеви-консорта.

Добре, що після 6 травня до Чарльза можна буде звертатися просто “Його Величність”. Але, справедливості заради, повний його титул з 2022 року звучить так:

“Його Величність Чарльз, милістю Божою Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії та інших Його королівств і територій Король, Голова Співдружності, захисник віри”.

Народився майбутній король 14 листопада 1948 року в Букінгемському палаці, вже у три роки, після смерті свого діда, короля Георга VI, він став спадкоємцем престолу, оскільки його мати Єлизавета ІІ стала королевою Великої Британії. Чарльз був присутній на коронації своєї матері, він сидів поруч із бабусею та тіткою.

У 1955 році Букінгемський палац заявив, що принц ходитиме до школи, а не отримуватиме приватну освіту, як це було заведено. А вже 1958 року він отримав титул принца Уельського, хоча офіційно прийняв його лише 1969 року.

Після закінчення школи, порушуючи традицію, Чарльз не відразу вступив на службу до Збройних сил Великої Британії, а пішов навчатися до Кембриджського університету. Як говориться на сайті королівської родини, Чарльз став першим спадкоємцем престолу, який здобув вчений ступінь. Він також провчився семестр в Університетському коледжі Уельсу, вивчаючи валлійську.

У 1970 році майбутній король посів своє місце у Палаті Лордів.

Цікаві факти із життя Чарльза ІІІ
Навчаючись у школі, майбутній король грав на фортепіано, трубі та віолончелі. Він продовжив грати на віолончелі під час навчання у Кембриджі і навіть виступив на симфонічному концерті оркестру Трініті-коледжу 4 грудня 1967 року.
У 1976 році, під час служби у Королівському флоті, Чарльз командував тральщиком HMS Bronington.

У тому ж році він започаткував благодійну організацію The Prince’s Trust, яка з того часу надала допомогу мільйону молодих людей.
Чарльз став першим членом королівської сім’ї, який успішно пройшов курс навчання в парашутно-десантному полку, перш ніж він був призначений головнокомандувачем полку у 1977 році.

Як принц Уельський, Чарльз отримав титул «Зберігач корів» від масаїв у Танзанії в 2011 році на знак визнання його роботи фермером.

У 2018 році на тихоокеанському острові Вануату Чарльз отримав титул Мал Менарінгман (Верховний вождь).

На честь короля Великої Британії назвали жабу: Hyloscirtus Princecherlesi чи Чудова деревна жаба принца Чарльза.

Будучи принцом Уельським, Чарльз став президентом чи покровителем понад 800 благодійних організацій та ініціатив.
Чарльз ІІІ є борцем проти змін клімату протягом 50 років. Вперше занепокоєння щодо забруднення навколишнього середовища та пластику та їх впливу на світ природи у 1970 році.

Чарльз є письменником. Зокрема, він написав твір «Старий з Лохнагара» на основі історій, які він розповідав своїм молодшим братам у дитинстві, а також книги про світ природи та навколишнє середовище, включаючи «Гармонію» та «Зміна клімату, експертна книга з сонечок».

Крім того, король – художник. Його акварель анонімно була представлена ​​на літній виставці Королівської академії 1987 року.

Чарльз з’явився в епізодичній ролі в Coronation Street у 2000 році та в EastEnders у 2022 році на святкуванні платинового ювілею королеви Єлизавети II.

Чарльз був одружений двічі. Перший раз майбутній монарх уклав шлюб з Діаною Спенсер, але через 15 років вони розлучилися. Друге весілля вже не “гуляли всім палацом”, бо Чарльз побрався зі своєю давньою подругою Каміллою Паркер-Боулз у муніципальному департаменті округу Віндзор. Королева Єлизавета на весіллі не була.

У вересні 1996 року принц Уельський Чарльз відвідав Україну на запрошення президента України. У Києві відвідав Софійський собор, Меморіал Вічної Слави, Києво-Могилянську академію, де був приємно вражений англомовними студентами та вітальними плакатами.

Члени британської королевської родини рідко висловлюються щодо політичних питань, але вторгнення Росії в Україну Чарльз засудив привселюдно.

“Ми солідарні з усіма, хто чинить опір жорсткій агресії”, — заявив він. За словами принца, це — “атака на демократію, на відкрите суспільство, на саму свободу”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”