Італійські історики виявили 14 живих родичів Леонардо да Вінчі

Італійські історики Алессандро Веццозі і Аньезе Сабато досліджували сім’ю да Вінчі. Вони простежили п’ять гілок, починаючи з предка Леонардо на ім’я Мікеле, який народився в 1331 році, пише «НВ».

Команда сподівається, що результати можуть допомогти в майбутніх дослідженнях генетичного коду Леонардо да Вінчі.

Генеалогічне древо італійського ерудита епохи Відродження Леонардо да Вінчі було простежено через 690 років і 21 покоління, виявивши 14 живих нащадків чоловічої статі. Історики Алессандро Веццозі і Аньезе Сабато витратили десять років на вивчення записів, щоб зібрати воєдино чоловічу лінію сім’ї да Вінчі.

Історія почалася з Мікеле (який народився в 1331 році) і охопило п’ять сімейних гілок, в тому числі ту, яка привела до його пра-пра-правнука Леонардо (який народився 1452 року).

Ця робота заповнює прогалини і виправляє помилки в попередній генеалогічної роботі навколо сім’ї да Вінчі – і може дати інформацію для майбутніх досліджень ДНК Леонардо.

Серед 14 живих нащадків – діти, фермери, офісні працівники, шпалерник, продавець порцеляни і навіть художник, які говорять, що пишаються спорідненістю з великою людиною.

85-річний Пауло Вінчі охарактеризував цю новину як «сюрприз і честь», коли почув, що він дійсно є родичем великого Леонардо.

Пауло сказав: «Леонардо – незрівнянний геній, і для мене велика честь розділити нескінченно малу частину його генетичного спадщини».

77-річний Бруно Вінчі відчував себе «задоволеним» – і не знав, як висловити свою радість словами, коли почув новини. Він порівняв це з радістю прибуття в Нью-Йорк в 1964 році, коли він служив у флоті на борту військового корабля Impavido, і побачив Статую Свободи.

62-річний Джеованні Вінчі також став художником, але не думає, що має «щось спільне з Леонардо». Джеованні пожартував: «Може бути, за деякі з моїх робіт Леонардо перекинувся в могилі, але іншим, я сподіваюся, він пишається».

44-річний Мілко Вінчі також сказав, що першими реакціями були «честь і безмірна гордість», але потім він відчув себе «маленьким і не готовим».

За словами дослідників, хоча у самого Леонардо не було дітей, у нього було цілих 22 зведених брата. Команда простежила п’ять гілок його генеалогічного древа від батька Леонардо, сер П’єро, і одного з його зведених братів Доменіко.

До 15-го покоління сім’ї дослідники зібрали дані про більш ніж 225 різних осіб, які становлять генеалогічне древо да Вінчі.

Жоден з нині живих нащадків не живе в Вінчі, тосканському містечку, де народився Леонардо, але проживає в різних тосканських муніципалітетах – від Монтелупо-Фьорентіно до Ластра-а-Сінья і Версилов.

85-річний Пауло Вінчі назвав цю новину несподіванкою і «джерелом великої гордості».

На питання, чи є які-небудь документи про його походження, він пояснив: «Ні, ця тема ніколи не обговорювалася в моїй родині. Здавалося неможливим, що це пряме походження. Близько 60 років тому, у віці 25 років, під час відвідин музею Вінчі мені сказали, що моя сім’я пішла від сім’ї Леонардо. Але на цьому все закінчилося без будь-яких подальших досліджень».

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *