Грузія не хоче бути під російським чоботом. Столицю сколихнули масові протести (+фото)

Грузинську столицю сколихнули масові акції протесту. Причиною стала проросійська діяльність парламенту. 7 березня депутати схвалили у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який копіює російське законодавство про “іноагентів”.

Розгляд проєкту вже 7 березня став несподіванкою, спершу планувалося, що його винесуть в залу 9 березня. Обговорення почали за відсутності у залі більшості опозиційних депутатів.

Таке перетворення Грузії на диктаторську росію спонукало громадян до спротиву –  люди намагалися прорватися до парламенту, скандували антипутінські гасла.

Поліція застосувала сльозогінний газ, а згодом активно задіяла водомети для розгону мітингу.

Євросоюз попередив Грузію про “серйозні наслідки” в разі остаточного ухвалення закону, а в США натякнули на можливі санкції проти Грузії.
Міністерство внутрішніх справ Грузії заявило, що 7 березня за дрібне хуліганство і непокору законним вимогам поліції на мітингу під будівлею парламенту було затримано 66 осіб.

Про це повідомляє грузинський канал Mtavari.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі в екстреному зверненні у вівторок із Нью-Йорка, де вона зараз перебуває з візитом, звернулась до учасників протестів проти суперечливого законопроєкту про “іноагентів” і висловила їм свою підтримку.

Як повідомляє “Європейська правда”, виступ Зурабішвілі цитує телеканал “Мтаварі”.

“Звертаюсь до вас, хто стоїть сьогодні ввечері на Руставелі, тому що я була там багато разів. Ви представляєте вільну Грузію. Грузію, яка бачить своє майбутнє в Європі і не дозволить нікому позбавити її цього майбутнього”, – наголосила вона.

Президентка Грузії наголосила, що законопроєкт про “іноагентів” не потрібен країні, й заявлені раніше обіцянки влади направити його до Венеційської комісії не мають сенсу, бо вона “дуже добре знає, що то за закон”.

Тим часом, грузинська опозиція оголосила, що кожного дня у столиці відбуватимуться протести. І вони триватимуть доти, доки проспект Руставелі не стане грузинським.

Фото:  Reuters, АP

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”