Якщо Росія намагатиметься зашкодити інтересам США і їхніх союзників, то отримає відповідь – заява Джо Байдена

У своєму зверненні президент США Джо Байден, з яким він виступив у Білому домі 15 квітня після запровадження нових антиросійських санкцій, також згадав і Україну.

«Я повністю підтримую суверенітет і територіальну цілісність України і зараз настав час для деескалації, шляху уперед через дипломатичний процес. США та Україна конструктивно рухаються цим шляхом. І я хочу сказати, що в інтересах США – співпрацювати з Росією, ми будемо продовжувати це. Але, якщо Росія намагатиметься зашкодити інтересам США, ми відповідатимемо на це – це стосується наших народів і наших союзників», – сказав Байден.

«Коли тільки я балотувався в президенти, я однозначно заявляв, що коли я стану президентом, я чітко відповідатиму на будь-яку спробу втручатися в наші вибори, на будь-які загрози суверенітету. Ми не можемо дозволити будь-якій іноземній силі втручатися в наші демократичні процеси», – наголосив амерканський президент.

Як розповідав “Український репортер”, президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з “надзвичайною загрозою” через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.

На офіційній сторінці Посольства США в Україні докладно написано про те, як Америка сьогодні протидіє Кремлю.

Цитуємо:

“Сьогодні ( 16 квітня. – Ред.) президент Байден підписав новий розпорядчий наказ про санкції, який запроваджує посилені повноваження, що демонструють рішучість адміністрації у відповіді на шкідницьку закордонну діяльність Росії у повному обсязі та у її стримуванні. Цей розпорядчий наказ надсилає сигнал про те, що Сполучені Штати накладуть на Росію стратегічно та економічно дієвий кошт, якщо вона продовжить або посилить свої дестабілізуючі міжнародні дії. Це, зокрема, включає зусилля підривати проведення вільних і чесних демократичних виборів та демократичних інституцій у Сполучених Штатах і спосеред їхніх союзників та партнерів; вдаватися до і сприяти зловмисній кібер-діяльності проти США та їхніх союзників та партнерів; сприяти та використовувати транснаціональну корупцію для впливу на уряди іноземних держав; здійснювати екстериторіальну діяльність супроти дисидентів або журналістів; підривати безпеку в країнах і регіонах, важливих для національної безпеки Сполучених Штатів; та порушувати усталені принципи міжнародного права, включаючи повагу територіальної цілісності держав.

Міністерство фінансів США (Department of the Treasury) здійснило такі дії згідно з новим розпорядчим наказом:

Міністерство фінансів видало директиву, яка забороняє американським фінансовим установам брати участь у первинному ринку деномінованих у рублі або не у рублі облігацій, випущених після 14 червня 2021 року Центральним банком Російської Федерації, Фондом національного добробуту Російської Федерації або Міністерством фінансів Російської Федерації; а також позичати деноміновані у рублі або не у рублі кошти Центральному банку Російської Федерації, Фонду національного багатства Російської Федерації або Міністерству фінансів Російської Федерації. Ця директива надає повноваження уряду США розширювати санкції проти Росії щодо державного боргу, як буде доцільно.

Міністерство фінансів визначило шість російських технологічних компаній, які забезпечують підтримку кіберпрограми російських розвідувальних служб, починаючи від надання експертних знань і до розробки інструментів і інфраструктури та сприяння шкідницькій кібердіяльності. Запроваджуються санкції проти цих компаній, що працюють в технологічному секторі економіки Російської Федерації. Ми продовжуватимемо притягати Росію до відповідальності за її зловмисну ​​кібер-діяльність, таку як інцидент із SolarWinds, використовуючи всі наявні інструменти й повноваження.

Запровадження додаткових санкцій

Міністерство фінансів запровадило санкції проти 32-ох юридичних і фізичних осіб, які здійснювали спроби уряду Росії впливати на президентські вибори у США 2020 року та інші акти дезінформації і втручання. Цей крок покликаний зірвати скоординовані дії російських чиновників, довірених осіб та спецслужб з делегітимізації нашого виборчого процесу. Уряд США продовжуватиме переслідувати тих, хто займається такою діяльністю.
Міністерство фінансів, у партнерстві з Європейським Союзом, Великою Британією, Австралією та Канадою, наклало санкції на вісім фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з триваючою окупацією та репресіями Росії в Криму. Трансатлантичне співтовариство одностайно підтримує Україну перед лицем односторонніх російських провокацій вздовж лінії зіткнення на сході України, в окупованому Криму та вздовж кордонів України, а також погоджується між собою щодо необхідності негайного припинення Росією нарощення військових сил та запальної риторики.

Повідомлення про винагороди в Афганістані

Адміністрація реагує на повідомлення про те, що Росія заохочувала атаки талібів проти персоналу США та коаліції в Афганістані, засновані на найкращих оцінках розвідувальної спільноти. З огляду на чутливість цього питання, яке зачіпає безпеку та добробут наших сил, воно вирішується через дипломатичні, військові та розвідувальні канали. Безпека й добробут військовослужбовців США та наших союзників і партнерів є безумовним пріоритетом США.

Висилка дипломатичного персоналу

США висилають десять співробітників російської дипломатичної місії у Вашингтоні, округ Колумбія. До складу цього персоналу входять представники російських розвідувальних служб.

Подальші відповіді на шкідливу кібердіяльність SolarWinds

Сьогодні Сполучені Штати офіційно називають Російську службу зовнішньої розвідки (СВР), також відому як APT 29, Cozy Bear та The Dukes, виконавцем широкомасштабної кібершпигунської кампанії, що використовувала платформу Orion від SolarWinds та іншу інфраструктуру інформаційних технологій. Розвідувальна спільнота США має високу впевненість у своїй оцінці віднесення цього до СВР.

Інфільтрація СВР у ланцюжок постачання програмного забезпечення SolarWinds дала їй можливість шпигувати за або потенційно порушити роботу понад 16 тисяч комп’ютерних систем у всьому світі. Масштаб цього втручання є загрозою національній безпеці та громадській безпеці. Крім того, це стало несправедливим тягарем для жертв — переважно з приватного сектору — які змушені нести надзвичайно високі витрати на пом’якшення цього інциденту.

Сьогодні Агентство національної безпеки, Агентство кібербезпеки та безпеки інфраструктури і Федеральне бюро розслідувань спільно видають консультативне повідомлення з питань кібербезпеки “Російська СВР націлена на мережі США та союзників”, що містить конкретні відомості про вразливості програм, які СВР використовує для отримання доступу до пристроїв і мереж жертв. Консультація також пропонує конкретні кроки, які захисники мережі можуть вжити для виявлення й захисту від шкідницької ​​кібердіяльності СВР.

Крім того, компрометація з боку СВР SolarWinds та інших компаній підкреслює ризики, зумовлені зусиллями Росії перетворювати на мішені компанії по всьому світу шляхом експлуатації ланцюга постачань. Ці зусилля повинні слугувати попередженням про ризики використання інформаційно-комунікаційних технологій та послуг (ІКТП), що надаються компаніями, які експлуатують або зберігають дані користувачів у Росії або ж покладаються на розробку програмного забезпечення чи віддалену технічну підтримку персоналу в Росії. Уряд США оцінює, чи вживати заходів згідно з розпорядчим наказом 13873, щоб краще захистити наш ланцюжок постачань ІКТП від подальшої експлуатації Росією.

Підтримка глобального підходу до кібербезпеки

США продовжують рішуче обстоювати важливість відкритого, взаємосумісного, безпечного та надійного Інтернету. Російські дії суперечать цій меті, яку поділяють багато наших союзників та партнерів. Щоб посилити наш колективний підхід до посилення кібербезпеки, ми оголошуємо два додаткові кроки:

По-перше, Сполучені Штати активізують свої зусилля з просування рамкового розуміння відповідальної поведінки держави в кіберпросторі та зі співпраці з союзниками та партнерами для протидії зловмисній кібер-діяльності. Ми пропонуємо перший у своєму роді курс для політиків у всьому світі щодо політичних та технічних аспектів публічного приписування кіберінцидентів, який буде відкритий цього року в Центрі ім.Джорджа К. Маршалла в Гарміші, Німеччина. Ми також підсилюємо наші зусилля за допомогою Центр Маршалла щодо підготовки юристів та політиків з міністерств закордонних справ у питаннях застосовності міжнародного права до поведінки держав у кіберпросторі та у питаннях необов’язкових норм мирного часу, про які було домовлено в ООН та схвалено Генеральною Асамблеєю.

По-друге, ми посилюємо нашу підтримку колективної безпеки в кіберпросторі. Міністерство оборони вживає заходів для підключення додаткових союзників, зокрема Великої Британії, Франції, Данії та Естонії, до планування навчань CYBER FLAG 21-1, спрямованих на покращення наших оборонних можливостей та стійкості в кіберпросторі. CYBER FLAG 21-1 створить спільноту захисто-орієнтованих кібер-операторів та покращить загальну спроможність Сполучених Штатів і союзників визначати й синхронізовано реагувати на змодельовані шкідливі дії у кіберпросторі, спрямовані проти нашої критичної інфраструктури та ключових ресурсів.

США підтримують безпеку наших союзників і партнерів; ці зусилля мають на меті ще раз ствердити нашу відданість цьому наріжному принципу”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *