Вкрадену картину Ван Гога через три роки повернули у пакеті з Ikea

Завдяки всесвітньо відомому арт-детективу рання картина Вінсента ван Гога повернулася додому через три з половиною роки після того, як її викрали з нідерландського музею.

12 вересня Артур Бренд, відомий як “Індіана Джонс світу мистецтва”, оголосив про повернення “Саду священиків у Нюенені навесні” – полотна 1884 року, вартість якого оцінюється в 3,2-6,4 мільйона доларів США. Напередодні анонім доставив картину в пакеті з Ikea до квартири Бренда в Амстердамі, – повідомляє Мета.

Вважається, що особа, яка повернула картину, не причетна до крадіжки, яка сталася 30 березня 2020 року — у день народження Ван Гога — в музеї Singer Laren в Нідерландах. У той час Singer Laren був закритий через обмеження, пов’язані з COVID-19.

Влада заарештувала винного у пограбуванні у квітні 2021 року, використовуючи докази ДНК, залишені на розбитій фоторамці, які привели до людини ідентифікованої лише як Нільс М. Суд засудив Нільса до восьми років ув’язнення.

Прокурори вважають, що Нільс викрав картину Ван Гога за наказом Пітера Роя К. – нідерландського магната судноплавства, який займався контрабандою наркотиків та сподівався використати твір мистецтва як важіль для переговорів про скорочення терміну ув’язнення.

Після арешту Нільса картина подорожувала кримінальним світом, де використовувалася як початковий внесок. Але ніхто не хотів її купувати, оскільки “злодії були засуджені, і будь-хто, хто володіє полотном, ризикував отримати чималий штраф”.

Бренд найбільш відомий тим, що знайшов дві статуї коней, створені улюбленим скульптором Адольфа Гітлера Йозефом Тораком. Бронзові коні колись стояли біля нової рейхсканцелярії в Берліні, але вони зникли безвісти після падіння Берлінської стіни у 1989 році. Бренд допоміг владі відстежити скульптури у підпільному світі мистецтва, забезпечивши їх повернення в 2015 році.

Відтоді він допоміг владі повернути викрадені картини Пабло Пікассо та Сальвадора Далі, а також рукопис перської поезії XV століття та золотий перстень, подарований другові Оскаром Уайльдом.

Бренд розповідає Guardian, що інформатор, який повернув картину, зв’язався з ним і сказав: “Містер Бренд, я міг би здати Ван Гога, але я не хочу мати проблеми”. Мистецькому детективу довелося завоювати його довіру, перш ніж чоловік погодився залишити полотно на зустрічі, санкціонованій владою.

У заяві Музею Гронінгена, якому належить картина, сказано, що полотно постраждало через погані умови зберігання протягом останніх кількох років, але “на перший погляд — усе ще в хорошому стані”. Експертиза та реставраційна робота можуть тривати місяцями.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *