“Україна vs РФ”. Останній день слухань у Міжнародному суді ООН (онлайн)

Сьогодні, 9 березня, – останній день слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі у рамках позову України проти Росії. Свої аргументи вдруге представлятиме Росія.

Після цього Міжнародному суду ООН у Гаазі знадобиться приблизно 2 місяці для ухвалення рішення щодо тимчасових заходів за позовом України проти РФ.

Далі він визначить графік своєї роботи щодо подальшого розгляду справи. Так заявляють українські дипломати.

За регламентом, Україна мала слово у понеділок, 6 березня, і середу, 8 березня. Слухання тривають чотири дні.

Нашу державу в залі суду представляє заступник голови МЗС України Олена Зеркаль. Вона заявила, що українська сторона під час слухань по суті справи зможе викрити в Міжнародному суді ООН всю брехню від росіян, яка звучала в залі. Вчорашню промову Зеркаль у суді можна почитати тут.

 

Нагадаємо, у понеділок, 6 березня, Міжнародний суд ООН у Гаазі – головний судовий орган ООН – почав публічні слухання за позовом України проти Росії.

Україна звинувачує Росію у порушенні двох конвенцій: Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Київ просить Міжнародний суд ООН запровадити тимчасові заходи, спрямовані на попередження порушення прав людини з боку РФ упродовж розгляду справи Судом.

Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму

У позові Україна стверджує, що РФ порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надаючи зброю та інші види допомоги незаконним збройним формуванням, які здійснили низку актів тероризму на території України. До найтрагічніших терористичних атак Київ зараховує знищення літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17, обстріли житлових кварталів Маріуполя і Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи.

“Позиція України полягає у тому, що Росія різними способами підтримує формування, які вчиняють терористичні акти на території України. Через це гинуть прості люди – в Авдіївці, Волновасі, Маріуполі, Харкові. Люди, які летіли в літаку МН17. Варто звернути увагу, що Україна в цьому процесі звинувачує Росію не в самих актах, а у фінансовій підтримці формувань, які їх вчиняють, – пояснює Зеркаль.

Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації

Крім того, Україна наполягає, що РФ порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь у кампанії проти громад неросіян, які мешкають на території окупованого Кримського півострова, зокрема громад етнічних українців і кримських татар. Київ вважає, що, починаючи з незаконного “референдуму”, російська окупаційна влада проводить політику культурного знищення цих громад.

“Щодо дискримінації українців і кримських татар у Криму звинувачення є схожим. Україна вимагає гарантувати усім етнічним групам на окупованій території реалізацію прав, передбачених Конвенцією про заборону усіх форм расової дискримінації. Переслідування і зникнення кримських татар, визнання Меджлісу екстремістською організацією, фактичне викорінення української мови зі шкіл – це все прояви дискримінації, – стверджує заступник голови МЗС.

Натомість Росія представляє цю конкретну справу як намагання врегулювати конфлікт у цілому. Конфлікт, коренем якого є Революція гідності, яку Москва називає не інакше як “переворот”. Це робиться для того, щоб представити світові, мовляв, Україна подала в суд, щоби замінити інші формати пошуку розв’язання конфлікту. В Кремлі мріють показати, що Україна йде всупереч політичних домовленостей. Хоча це, звісно ж, не так.

Після чотириденних слухань Міжнародному суду ООН знадобиться два місяці для ухвалення рішення щодо тимчасових заходів за позовом України проти РФ. Далі він визначить графік своєї роботи щодо подальшого розгляду справи.

Пряму трансляцію з зали суду можна подивитися тут

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *