У польському Ряшеві зросла кількість смертей від легіонельозу. Збудник виявили у кількох пробах води

Повітова санітарно-епідеміологічна станція у Ряшеві повідомила про ще три смерті людей, інфікованих легіонелою. Загалом померли 11 людей, у яких була діагностований легіонельоз.

Про це пише TVN24.

Працівники санепідслужби провели дослідження води у Ряшівській системі водопостачання, водозаборах, а також у помешканнях людей, інфікованих легіонелою.

Наразі є результати дослідження дев’яти зразків. Вісім із них були відібрані з комунального водопроводу, дев’ятий — за місцем проживання інфікованої людини.

За словами директора Підкарпатської санепідслужби Адама Сідора, із 8 проб 4 були забруднені, зокрема у 2 з них рівень зараження був високим. Таким, що «є ризик інфікування під час користування душем». Наявність легіонели не підтвердилася в пробі води, взятій у квартирі хворого.

«Найближчі дні будуть вирішальними. Наразі ще не можна вважати, що системи гарячої або холодної води є джерелом інфекції. Лише наступними днями звіти та інформація епідеміологічних опитувань дадуть нам підстави визначити потенційне джерело інфекції», — сказав Сідор.

У польському місті Ряшів, де планують збудувати центр НАТО з ремонту української техніки, та в містах неподалік стався спалах інфекції легіонельозу, смертність якої сягає 5%. Відомо про 144 інфікованих станом на 27 серпня.

Один зі співробітників агентства Станіслав Жарин повідомив Guardian, що його відомство перевіряє можливість диверсії з боку рф у системі водопостачання, яка призвела до спалаху легіонельозу.

Легіонельоз — це гостре інфекційне захворювання, яке спричиняють різні види мікроорганізмів. Воно вражає легеневі тканини та може спричинити важку форму запалення легенів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворіти можливо у випадку вдихання заражених аерозолів, зокрема через кондиціонери, або через випаровування забрудненої води. Поміж іншим, збудник інфекції може зберігатись у льоду або питній воді.

Зазвичай легіонельоз підхоплюють у готелях, лікарнях чи офісах — місцях, де бактерії потрапили до системи водопостачання або кондиціонування повітря, наприклад, до кранів та душових систем, які не використовуються часто.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *