Через пожежу в ТРЦ “Зимова вишня” загинуло 64 людини. У Кемерові масові протести з вимагою відставки влади

Жителі російського Кемерова, де під час пожежі у торговому центрі “Зимова вишня” загинули понад 60 людей, вранці 27 березня влаштували стихійний мітинг біля будівлі обласної адміністрації.

Зранку на площі зібралися близько 300 людей, але потім їхня кількість стала зростати.

Учасники акції вимагають, щоб уряд області пішов у відставку, а влада назвала точну кількість загиблих під час пожежі. Офіційні дані вони вважають заниженими.

Президент Росії Володимир Путін, який прибув у Кемерово, на мітингу не з’явився – відвідував постраждалих у лікарні. Після страшної пожежі на лікарняних ліжках опинилося 13 людей. Також господар Кремля провів нараду з місцевою владою і представниками екстренних служб.

Губернатор Кузбасу Аман Тулєєв заявив, що акцію протесту в центрі міста влаштувала опозиція, яка прибула розхитувати ситуацію. До людей вийшов віце-губернатор, який попросив у людей вибачення і пообіцяв, що винні будуть покарані.

Тим часом родичі загиблих і постраждалих у трагедії заявили, що вогонь забрав життя 41 дитини. Це випливає зі списків, які повісили в штабі, створеному родичами. Загалом у списках значаться 85 людей, які вважаються зниклими безвісти, і, можливо, загинули у вогні, який охопив ТРЦ. Їх планують передати поліції.

Тим часом в офіційних списках, які опублікувала адміністрація Кемерова, значаться прізвища 64 загиблих, Слідчий комітет має заяви про зникнення 67 людей.

Рятувальники вже знайшли тіла 64 загиблих, 25 з них уже ідентифікували.

У середу, 28 березня, в Росії оголосили національний день жалоби.

Фото ТАСС

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.