У Казахстані масові затримання на акції проти перейменування Астани

Поліція Казахстану вже затримала близько 20 учасників акції протесту проти перейменування столиці країни Астани на Наразбаєв.

За даними власного кореспондента агенції Reuters, активісти влаштували пікет на площі перед будівлею мерії Астани у четвер. На них напала поліція і затримала більшість протестуючих, – повідомляє Українська правда.

Також повідомляється, що незгодні створили онлайн-петицію проти зміни назві столиці і під нею вже підписалися більше 30 тисяч людей.

За даними Reuters, столиця Казахстану змінювала назву вже тричі за останні 60 років. В 1961-му місто перейменували з Акмолінська на Целиноград. Після того, як Казахстан отримав незалежність від СРСР у 1991 році, його почали називати Акмола, що означає “біла могила”. Назву Астана місто отримало тоді, коли президент Нурсултан Назарбаєв зробив його столицею замість Алма-Ати. Астана перекладається просто – “столиця”.

“Український репортер” повідомляв, що 20 березня парламент Казахстану прийняв поправки до конституції про перейменування столиці Астани в Нурсултан, на честь президента Назарбаєва, який щойно пішов у відставку:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *