У Грузії кремлівські посіпаки відкликали свій законопроєкт, який запроваджував диктатуру

Проросійські діячі з політради “Грузинська мрія”, “Сили народу” та парламентської більшості заявили, що відкликали свій законопроєкт про іноземних агентів, який називають “російським законом”.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє канал Mtavari.

Як йдеться у заяві, відбулися консультації між політрадою “Грузинської мрії”, “Сили народу” та членами парламентської більшості щодо поточних політичних процесів навколо закону “Про прозорість іноземного впливу”.

Як розповідав “Український репортер”, 8 березня у Тбілісі спалахнула чергова акція протесту. Під парламентом зібрався новий великий мітинг, на ньому увімкнули гімн України.

Поліція застосувала водомети й сльозогінний газ проти мітингувальників, які намагалися демонтувати металеві загородження, встановлені біля парламенту Грузії.  Проти демонстрантів використали сльозогінний газ і водомети.

На цю тему: Протести у Тбілісі: МЗС України заявило про солідарність із грузинським народом

Нагадаємо: грузинську столицю сколихнули масові акції протесту. Причиною стала проросійська діяльність парламенту. 7 березня депутати схвалили у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який копіює російське законодавство про “іноагентів”.

Розгляд проєкту вже 7 березня став несподіванкою, спершу планувалося, що його винесуть в залу 9 березня. Обговорення почали за відсутності у залі більшості опозиційних депутатів.

Таке перетворення Грузії на диктаторську росію спонукало громадян до спротиву –  люди намагалися прорватися до парламенту, скандували антипутінські гасла.

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні висловив солідарність із протестувальниками у Грузії і запевнив, що Україна бажає бачити Грузію членом ЄС:

“Я хочу подякувати всім, хто цими днями на площах і вулицях Грузії тримав українські прапори. Хочу подякувати за наш національний гімн, який лунав у Тбілісі. Це повага до України, і я хочу висловити щиру повагу до Грузії.

Немає такого українця, який не бажав би успіху нашій дружній Грузії. Демократичного успіху. Європейського успіху.

Ми хочемо бути у Євросоюзі – і будемо. Ми хочемо, щоб Грузія була у Євросоюзі, і я впевнений – буде. Ми хочемо, щоб Молдова була в Євросоюзі, і я впевнений – буде. На це заслуговують усі вільні народи Європи”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”