У Гаазі розпочалося слухання у справі України проти Росії
Третього червня у Гаазі Міжнародний суд ООН розпочав розгляд справи, щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у справі «Україна проти Росії». Росія оголосила про намір заперечувати юрисдикцію цього суду щодо подій, які відбуваються в Україні.
Усні слухання у справі «Україна проти Російської Федерації» розпочинаються у Гаазі – у Міжнародному суді ООН в Гаазі. Триватимуть слухання до 7 червня. Їх ініціювала Україна у січні 2017 року на підставі Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 1965 року, – повідомляє Радіо Свобода.
Росія має намір заперечувати те, що події в Україні підлягають під юрисдикцію цього суду.
Як написала заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль у Фейсбуку: «Росія скористалася своїм правом і зробила все можливе для того, щоб затягнути розгляд справи по суті. Розгляд справи по суті – це детальне дослідження всіх доказів, експертних думок та показів свідків, які Україна надала Суду на 17 500 сторінках ще рік тому».
Зеркаль висловила сподівання, що більшість поданих Україною матеріалів будуть оприлюднені на сайті Міжнародного суду ООН вже 4 червня.
«Це саме те, чого росіяни намагаються уникнути всіма можливими шляхами. Під час виступу Росії світ вчергове почує про «заколоти», «громадянську війну», «порятунок російськомовного населення», «повернення Криму» та знову розкаже казочку про «зброю в шахтах».
Олена Зеркаль повідомила, що хоч делегація України значно менша від російської, але налаштована оптимістично.
До складу делегації увійшли представники МЗС, СБУ, ГПУ, які безпосередньо розслідують справи «щодо збиття МН17, терористичних актів в Маріуполі, Краматорську, Волновасі, забезпечують надання міжнародно-правової допомоги та брали участь в усіх переговорах з росіянами щодо цих питань».
Також інтереси України захищатимуть такі відомі фахівці з міжнародного права, як професори Харольд Коу, Жан-Марк Тувенін, юристи Марні Чік, Джонатан Гімблетт та Девід Зайонтс.