У Білорусі слідчі допитали нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич (+відео)

Слідчий комітет Білорусі допитав письменницю, нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич щодо створеної опозицією Координаційної ради для мирної передачі влади.

Про це повідомляє білоруська «Радіо Свобода».

Алексієвич є членкинею ради.

Як зазначає ресурс TUT.BY, вона відмовилась свідчити проти себе, тому розмова зі слідчими тривала 40 хвилин.

Перед допитом Алексієвич зауважила, що вважає, що усі дії опозиціонерів були законними.

«(створення Координаційної ради — ред.) дуже потрібно сьогодні, тому що якщо так нас будуть розділяти і ми будемо розділятися, ми обов’язково скотимося до громадянської війни, це дуже небезпечно», — зауважила вона.

Алексієвич підкреслила, що мета ради була об’єднати суспільство, а не переворот, як стверджує влада.

«Те, що ми бачили перші три дні — протистояння, коли з людей робили м’ясо, це вже минуле століття, а ми повинні говорити один з одним, сперечатися один з одним. Ось для мене ідеал був, коли людина несла в одній руці зелений прапор, в іншій — червоно-білий. Тобто він хотів сказати: давайте говорити, ми різні, але у нас є Білорусь, це одна країна, і нам в ній жити, нашим дітям жити», — додала письменниця.

Координаційну раду створили 18 серпня. Мета ради — мирна передача влади від поки ще чинного президента Олександра Лукашенка до Світлани Тіхановської (яку опозиція вважає справжньою переможницею виборів). Туди ввійшли понад три десятки людей, зокрема довірена особа Тіхановської Ольга Ковалькова, Нобелівська лавреатка з літератури Світлана Алексієвич, глава правозахисного центру «Вясна» Алесь Беляцький, ексміністр культури Білорусі Павло Латушко, економісти, письменники, юристи тощо.

Члени ради наголошували, що вони хочуть подолати кризу в Білорусі й вони не ставлять собі за мету зміну конституційного ладу чи зовнішньополітичного курсу.

Опозиціонери вимагають:

звільнити усіх політв’язнів,
виплатити компенсації постраждалим,
провести розслідування щодо насильства до протестувальників,
провести нові вибори з новим складом Центральної виборчої комісії та за міжнародними стандартами.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *