Туреччина не змогла обрати президента, буде другий тур

У неділю, 14 травня, в Туреччині відбулися вибори президента та депутатів парламенту. Громадяни обирали голову держави, який правитиме країною в найближчі п’ять років, а також 600 депутатів парламенту.

Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії Туреччини за підсумками обробки 98,38% бюлетенів.

Чинний президент країни Реджеп Таїп Ердоган отримав 49,42% голосів виборців. Його найближчий конкурент лідер Республіканської народної партії Кемаль Киличдароглу, який навколо себе об’єднав опозицію, здобув – 44,95% голосів. Кандидат від правого Альянсу предків Сінан Оган, якого багато хто з аналітиків називав «технічним кандидатом», отримав 5,2%. Остаточні результати першого туру оголосять через кілька днів, коли порахують бюлетені на закордонних дільницях.

Але навіть теоретично, жоден з кандидатів вже не набере 50% голосів, відтак, президентські перегони визначать переможця у другому турі 28 травня.

Явка виборців становила 88,84%, що встановило рекорд в історії Туреччини. Загалом у країні було встановлено 191885 урн для голосування. У Туреччині та закордоном проголосували понад 64,1 млн. виборців. Близько 4,9 мільйона людей голосували вперше.

На парламентських виборах за партію Народний альянс віддали голоси 53,9% виборців, за опозиційний Національний альянс проголосували 32,1%.

Голова ЦВК Туреччини Ахмет Єнер заявив, що негативних моментів у ході голосування зафіксовано не було. Виборцям видали 2 бюлетені: за президента та депутатів. ЦВК Туреччини вжила необхідних заходів для проведення голосування в 11 провінціях країни, які постраждали від лютневих землетрусів.

Чинний президент Реджеп Таїп Ердоган віддав свій голос в одному з районів Стамбула, а після того вирушив до Анкари. Його ключовий опонент, основний кандидат від опозиції Кемаль Киличдароглу, та третій кандидат Сінан Оган голосували в Анкарі.

Нинішні вибори називають не інакше як історичними, подією глобального масштабу. Після двадцяти років правління в країні Партії справедливості та розвитку під беззмінним головування Ердогана (11 років прем’єрства та 9 років президентства), опозиційний лідер має шанс прийти до влади. Попри досягнення Партії справедливості та розвитку і її лідера за ці два десятиліття запит у суспільстві на зміну влади досить високий. Це кілька років тому продемонстрували вибори очільників Стамбула, Анкари та інших великих міст, де мери представляють опозицію.

Екзит-поли ЦВК у країні не проводить. Остаточні підсумки мають бути опубліковані 19 травня в офіційній газеті.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”