Три роки безвізу: українці здійснили майже 49 мільйонів поїздок до Європи

За три роки дії безвізового режиму українці здійснили майже 49 мільйонів поїздок до країн Шенгену.

Про це повідомляється на сайті Державної прикордонної служби України.

«Від початку дії безвізу (з 11 червня 2017 року по квітень 2020 року) українці загалом здійснили майже 49 мільйонів поїздок до країн ЄС як за біометричними, так і не біометричними документами» — йдеться у повідомленні.

У другий рік безвізу кількість українців, які віддали перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), зросла в 4,2 раза, у порівнянні з першим роком.

Загалом у 2018-2019 роках кількість поїздок українців до країн Шенгенської зони зросла на мільйон: з 17,5 млн поїздок у 2018 році до 18,65 млн у 2019 році. У перші місяці 2020-го ця тенденція продовжувалася. Так, у січні-лютому (до початку пандемії коронавірусу) українці перетнули кордон з ЄС 3 мільйони разів. У 2019 цей показник за аналогічний період становив 2,3 млн.

Найактивніше українці перетинають кодон з Польщею, Угорщиною та Румунією, дещо менший потік на кордоні зі Словаччиною.

Утім найбільше мандрівників вирушають у поїздки авіарейсами.

Зазначимо, що сьогодні, 11 червня, — рівно три роки, як громадяни України з біометричними паспортами отримали можливість на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу (окрім Ірландії), а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *