Що відомо про підземний бункер Трампа. Таємниці Білого дому

Масові протести в Америці охопили навіть Вашингтон. «підкотилися» вони й до Білого дому. Тому президент США Дональд Трамп змушений був провести деякий час у бункері.

За повідомленнями CNN, перша леді Меланія Трамп разом із молодшим сином, ймовірно, склали Дональду Трампу компанію у підземному укритті.

Що відомо про це сховище? Обізнані люди, наближені до Білого дому, кажуть, що бункер призначений для перебування керівництва під час надзвичайних ситуацій, таких як терористичні акти.

Як розповідає Daily Mail, офіційно це – президентський центр з надзвичайних операцій. Його збудували на початку 1940-х років за каденції президента Рузвельта, коли Сполучені Штати брали участь в Другій світовій війні. Наступник Рузвельта, Гаррі Трумен, розширив цей центр у рамках масштабної реконструкції комплексу Білого дому.

Коли Америку атакували терористи 11 вересня 2001 року, президента Буша-молодшого не було у Вашингтоні, але віце-президент Дік Чейні, перша леді Лора Буш, інші співробітники адміністрації швидко прибули до бункера. У своїх мемуарах Лора Буш згадує, як її сюди відправили:

“Мене заштовхали всередину і вниз через кілька великих сталевих дверей, які герметично зачинялися. Я опинилася в одному з підземних коридорів під Білим домом, що ведуть до президентського операційного центру з надзвичайних ситуацій. Ми йшли по старій плитковій підлозі з трубами, що звисають із стелі, скрізь – якесь механічне устаткування. Президентський операційний центр був створений для того, щоб бути командним пунктом в надзвичайних ситуаціях, з телевізорами, телефонами і засобами зв’язку”.

Колишня перша леді США розповідає, як її відвели в маленький конференц-зал з великим столом. Імовірно, це те ж саме приміщення, куди Трамп і його сім’я були терміново відправлені нещодавно, увечері.

Чиновники адміністрації Буша дійшли висновку, що президентський операційний центр не дозволяв президентові і його помічникам ефективно функціонувати під час надзвичайної ситуації. Тому було розпочато масштабний проект з будівництва ще одного, більшого, як вважають, п’ятиповерхового бункера під північною галявиною Білого дому.

Як розповів The Washington Post автор книги про Білий дім Рональд Кесслер, до терактів 11 вересня передбачалося, “що у разі ядерної атаки або чогось ще – біологічної, радіологічної атаки – співробітники Білого дому і люди президента можуть бути евакуйовані в якесь віддалене місце в Західній Вірджинії або Пенсильванії. Але після нападу 11 вересня вони зрозуміли  – можуть виникнути перешкоди для того, щоб залишити Вашингтон автомобілем, оскільки дороги, очевидно, будуть запруджені. Це займе надто багато часу. І навіть на гелікоптері буде дуже ризиковано вилетіти зі столиці, враховуючи, що країну атакують…

Отож вони придумали створити абсолютно окремий об’єкт – підземний бункер під північною галявиною. У 2010 році адміністрація загального обслуговування приступила до масштабного будівництва за межами західного крила будівлі.

Бункер – це п’ять підземних поверхів, з подачею повітря і продовольства, розповідає про сховище Кесслер. Він повністю ізольований, захищений навіть від ядерної атаки. Говорять, що на об’єкті, який повинен служити командним центром і житлом для президента і старших помічників, запас продовольства достатній на декілька місяців, тоді як система подання повітря автономна.

Загалом спорудження бункера коштувало більше 376 мільйонів доларів. Якщо президентові коли-небудь знадобиться евакуйовуватися з Білого дому, він може скористатися двома тунелями. Один з них веде до будівлі казначейства і безіменного входу на Ейч-стріт. Інший тунель веде до північної галявини, де на президента чекатиме гелікоптер.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *