Прощавай, зброє? Посли Ізраїлю та Палестини — про війну та умови для порозуміння

Минулого тижня одинадцятиденна ескалація між Ізраїлем та Сектором Гази (наймасштабніша за останні роки) припинилась. Влада Ізраїлю та бойовики ХАМАС домовилися про перемир’я, яке набуло чинності в ніч проти 21 травня.

Газі, яка першою розпочала ракетні обстріли ізраїльської сторони, спокій дістався дорогою ціною: близько 250 цивільних загинуло. В Ізраїлю втрати менші — 12 загиблих та десятки поранених.

Очевидно, нинішнє перемир’я лише тимчасове, а конфлікт, який триває між Ізраїлем та Палестиною десятиріччями, поки далекий від остаточного завершення. Саме таке враження складається від прочитання  інтерв’ю з офіційними представниками обох сторін протистояння в Україні — послами Ізраїлю й Палестини Йоелем Ліоном та Хашемом Даджані, – повідомляє Громадське.

Йоель Ліон: В Ізраїлі завжди є відчуття миру й безпеки попри ескалацію, яка то поновлюється, то стихає. Люди продовжують жити звичним життям — інакше це означало б перемогу терору.

У Секторі Гази діє терористична організація. Вона захопила там владу, перетворила палестинське населення фактично на заручників, і тепер хоче диктувати всьому світові, що йому робити. Звісно, ми їм цього не дозволимо. Не дозволимо нас налякати.

Так, були моменти, коли протягом двох хвилин на Тель-Авів падала сотня ракет і людям треба було ховатися по бункерах — а як інакше? Проте поміж такими періодами люди ходили до кафе пити каву. До того ж нам уже практично вдалося вгамувати в Ізраїлі коронавірус. І мені здається, у цьому полягає наша інша велика перемога — ми святкуємо життя!

Хашем Даджані: Ескалація, яка сталась у Палестині (зокрема в Єрусалимі) й була спрямована проти громадян Палестини та їхнього майна, а також кривава агресія Ізраїлю у Секторі Гази — це злочин. Ще один, на додачу до всіх злочинів ізраїльських окупантів проти нашого пригнобленого народу.

Палестина повністю перебуває під ізраїльською окупацією. І нині внаслідок численних руйнувань, які спричинили ізраїльські бомбардування беззахисних цивільних, внаслідок ударів по об’єктах інфраструктури ситуація в Секторі Гази трагічна.

Усе це лиш ускладнює наше життя, та й процес відбудови вкрай дорогий. Перемир’я не є рішенням окупації, якщо вона тривала десятиліттями.

Йоель Ліон: Для будь-якої зі сторін конфлікту не може бути абсолютної перемоги, доки є поранені і загиблі. Ми не хотіли, щоби хтось помирав — ми лиш хотіли точково поцілити в терористів, в їхню інфраструктуру. Не хотіли вбивати людей, які не мають до цього стосунку.

У цьому полягає наша відмінність від ХАМАС, які зумисно запускали ракети по мирному населенню, ще й із районів, де також живуть мирні громадяни. Коли відкриваєш вогонь точково — завжди важко влучити. Але ми шкодуємо про кожну втрату серед мирного населення.

Хашем Даджані: Перемир’я не означає завершення окупації та агресії. Доки окупація триватиме, ані безпека, ані мир точно не настануть.

Кінець окупації, отримання палестинцями своїх законних прав на свободу та суверенітет на території своєї батьківщини, а також гарантування безпеки та стабільності країнам регіону — ось якою буде перемога для всіх, особливо для палестинців та ізраїльтян, і ми з нетерпінням очікуємо на цей день. Але зараз ми вже справді стали ближче до цього дня.

Йоель Ліон: Для нас було важливо, аби світ розумів: ми так чинимо не через те, що нам так хочеться, а через те, що ми мусимо так реагувати задля свого захисту. І визнання права на самозахист для країни, на яку нападають, є дуже важливим — ми отримали цей сигнал і від України, і від інших країн.

Я не люблю порівнювати Ізраїль та ХАМАС: тут немає жодних паралелей, які можна було б провести. Різниця в тому, що ми захищалися, а не нападали.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *