Продається шматок Місяця. Всього за два з половиною мільйона доларів

Один з найбільших в світі місячних метеоритів буде виставлено на торги Лондонського аукціонного будинку Christie’s в четвер за ціною 2 мільйони фунтів (2,49 мільйона доларів).

Шматок місячного метеориту вагою понад 13,5 кг, ймовірно, вдарився об поверхню місяця в результаті зіткнення з астероїдом або кометою, а потім осів у пустелі Сахара.

Відомий як NWA 12691, він вважається п’ятим за величиною, знайденим на землі. На Землі відомо всього 650 кг місячних каменів.

«Враження, коли ви тримаєте в руках шматочок іншого світу, – це те, що ви ніколи не забудете», – сказав Джеймс Хислоп, глава відділу природознавства і науки Christie.

«Це справжній шматочок місяця. Він розміром з футбольний м’яч, трохи більший за людську голову.

Як і багато виявлених метеоритів, він був знайдений в Сахарі анонімним шукачем після подорожі близько 240 000 миль від Місяця. Потім він був ретельно вивчений.

Вчені можуть бути впевнені в достовірності його походження, порівнявши його зі зразками гірських порід, які були повернуті космічними місіями США «Аполлон» на Місяць.

«У 1960-х і 1970-х роках програма «Аполлон» принесла близько 400 кілограмів місячного грунту, і вчені змогли проаналізувати хімічний і ізотопний склад цих порід, і вони визначили, що вони відповідають певним метеоритам», – сказав Хислоп.

Метеорити неймовірно рідкісні, і тільки один з тисячі приходить з Місяця, що робить цей об’єкт абсолютно особливим, додав він.

«Ми очікуємо величезного міжнародного інтересу до нього з боку музеїв природної історії … це прекрасний трофей для всіх, хто цікавиться історією космосу або дослідженням Місяця».

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.