Представникам українців Польщі не вдалося перемогти на виборах до Сейму

У Польщі пройшли вибори до  Сейму, у яких перемогу здобула партія «Право і справедливість» – вона й надалі самостійно правитиме країною.

А ось “представникам українців Польщі не вдалося увійти до парламенту, натомість до нього увійде кільканадцять радикальних націоналістів. Націоналісти проходять також зі списку правлячої партії, у той час як сила її «проукраїнського» крила зменшується, – пише «Наше слово» ,газета для українців у Польщі.

Видання зазначає, що “головна надія української меншини в Польщі – Мирон Сич” до Сейму не пройшов.

“Досить низький результат показали натуралізовані уродженці України у списках «Лівиці», Олеся Івченко і Максим Капланський, вони ледве сягають трьох сотень виборців. Значно більше пощастило представникам української нацменшини в списках Польської селянської партії, Мирославові Машлюху в Слупську вдалося зібрати понад 1,2 тис. голосів, майже півтисячі зібрав Андрій Барна в Новому Санчі”.

Газета розповідає, шо до парламенту “зі списків націоналістів пройшов Роберт Вінніцький (понад 14 тис.), котрий з трибуни Сейму продовжить критикувати українців і Україну.

Більше пощастило критичним до нас націоналістам, котрі пройшли до Сейму за списками переможця, «Права і справедливості». Томаш Жимковський, що кілька років тому з парламентської трибуни говорив, ніби під час церковної процесії в Перемишлі «бандерівці» напали на «польського громадянина», здобув понад 13 тис. голосів і впевнено пройшов до парламенту (зі списків «Конфедерації» з таким результатом він радше би не пройшов). Виборці правлячої партії високо оцінили люблінського воєводу Пшемислава Чарнека, котрий ініціював „нагонку” на Григорія Купріяновича (майже 60 тис голосів, один з десятка лідерів популярності в списку ПіС), а також Маріуша Блащака, що не впустив до Польщі 2016 року український гурт «OtVinta» – Блащак зібрав понад 100 тис. голосів, ставши таким чином другим за популярністю в партії після Ярослава Качинського”.

На думку автора статті, “попередні результати дозволяють зробити невтішний, проте дуже ймовірний прогноз. Поляризація і непримиренність у польському парламенті – зросте ще більше порівняно з попередньою, не найбільш спокійною каденцією. Антиукраїнські політики збільшують свою силу – і хоча відверто такі погляди демонструє лише кільканадцять людей, сила їхнього впливу може бути значно більшою…”

Ігор Ісаєв, «Наше слово»

Фото: історична частина Кракова.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *