Під час пожежі в Кемерові загинули 64 людини. Сьогодні в Росії національний день жалоби

Внаслідок пожежі в торговому центрі «Зимова вишня» у російському Кемерові загинули 64 людини, даних про зниклих безвісти на даний момент немає. Пошукову операцію припинено. Про це офіційно заявили в МНС РФ. 

На згарищі знайшли останки всіх 64 загиблих, їх передали Слідчому комітету РФ. 27 осіб вже вдалося ідентифікувати. Експерти підтвердили, що загинула 41 дитина. Списки загиблих будуть опубліковані тільки після завершення експертиз.

Штаб, створений родичами жертв пожежі, 27 березня заявляв, що зібрав дані про 86 людей, які вважаються зниклими безвісти і, можливо, загинули у вогні, який охопив ТРЦ. Сьогодні представники ініціативної групи заявили, що він скоректований і скоротився до 77 осіб. Імена планують передати поліції.

13 постраждалих під час пожежі досі перебувають у лікарнях.

Жителі Кемерова 27 березня влаштували стихійний мітинг біля будівлі обласної адміністрації. Учасники акції вимагали, щоб уряд області пішов у відставку, а влада назвала точну кількість загиблих під час пожежі. Офіційні дані вони вважають заниженими.

Більшість жертв – відвідувачі кінотеатру. У будівлі не спрацювала сигналізація, тож про необхідність тікати люди могли дізнатися лише від працівників ТРЦ й інших відвідувачів, багато людей виявилися заблоковані всередині приміщень.

Найімовірніші версії пожежі: підпал або випадкове загоряння. Вже відомо, що вогонь спалахнув у дитячій ігровій зоні поруч із кінотеатром. Припускають, що хтось із дітей міг підпалити поролоновий наповнювач у батутному басейні. Розглядається також версія про несправну електропроводку або свічки, запалені на дитячому святі.

Слідчі затримали п’ятьох осіб. Їхні імена не розголошуються, але відомо, що серед них орендар приміщення, де був епіцентр пожежі, голова керуючої компанії, яка відповідала за ТРЦ, власник «Зимової вишні» і відповідальний за пожежну безпеку.

Сьогодні у Росії оголошено загальнонаціональний день жалоби за загиблими в Кемерові.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.