На Міжнародній космічній станції вперше зібрали врожай редиски, вирощеної в невагомості (+відео)

На Міжнародній космічній станції астронавти вперше зібрали врожай редиски, вирощеної в невагомості. Їсти її не будуть, а натомість відправлять на Землю для досліджень. Це має допомогти астронавтам у майбутньому освоєнні Місяця та Марсу.

Про таке повідомили в Американському аерокосмічному агентстві (NASA).

Саме його астронавтка Кейт Рубінс 30 листопада зібрала перший врожай. Вона загорнула кожну з 20 рослин у фольгу та помістила в холодильник. Згодом їх мають забрати на Землю для досліджень.

Експеримент називається Plant Habitat-02 (PH-02). Під час його проведення NASA вперше виростило редиску на орбіті нашої планети. Цю рослину вибрали, оскільки вона добре вивчена науковцями й дозріває всього за 27 днів. Також редиска їстівна, поживна та генетично схожа на арабідопсис — невелику квіткову рослину, родичку капусти, яку вчені часто досліджують в умовах мікрогравітації.

Раніше на МКС астронавти успішно вирощували лише карликову пшеницю.

«Вирощування різних культур допомагає нам визначити, які рослини найкраще розвиваються в умовах мікрогравітації й можуть запропонувати астронавтам під час тривалих польотів найкраще різноманіття та харчовий баланс», — пояснив менеджер цієї програми NASA Ніколь Дюфур.

Експеримент дозволить NASA визначити оптимальний баланс догляду й живлення для редису в невагомості. Зазначається, що рослина практично не вимагала догляду від екіпажу.

У попередніх дослідах, коли вирощували пшеницю, астронавти використовували пористий глинистий матеріал, у який помістили добрива, що повільно потрапляли туди.

У новому досліді мінерали визначили в точній кількості. Це дозволить краще вирахувати поживні речовини, які потрапляють у ґрунт і поглинаються рослинами.

У камері використовували червоні, сині, зелені та білі світлодіоди з широким спектром, щоб забезпечити різноманіття світла. Вода надходила автоматично, а 180 датчиків дозволяли спостерігати за ростом із Землі.

NASA планує досліджувати Місяць та Марс і знає, що астронавтам для цього потрібно буде вирощувати власні продукти для підтримки довготривалих місій далеко від дому.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *